Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Ogród i dom
info-market
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz zmianę miejsca zamieszkania? A może chcesz przeprowadzić się do dużego domu? Jeżeli chcesz sprzedać swoje dotychczasowe mieszkanie, to masz dwa wyjścia: zrobisz to na własną rękę albo skorzystasz z pomocy biura nieruchomości. Które rozwiązanie jest lepsze?

Sprzedaż mieszkania na własną rękę

Jeżeli mamy dużo czasu, to możemy sami spróbować znaleźć kupca na nasze mieszkanie. Czy to jest trudne? Teoretycznie nie. Zwłaszcza, gdy kupcem jest jeden z naszych znajomych. Wystarczy wówczas stworzyć odpowiednią umowę, udać się do notariusza  z wszystkimi wymaganymi dokumentami i gotowe. Co jednak w sytuacji, gdy kupcem musi być obca nam osoba? Tutaj sprawa trochę bardziej się komplikuje. W pierwszej kolejności musimy umieścić ogłoszenie o sprzedaży naszego mieszkania. Możemy to zrobić w Internecie, w prasie lub rozwieszając na słupach ulotki.

Takie ogłoszenie musi oczywiście posiadać odpowiednią treść oraz zdjęcia nieruchomości. Gdy uda Ci się to zrobić, to musisz czekać na telefony od potencjalnych kupców. Następnie umówić się z nimi na spotkanie w celu pokazania nieruchomości. Takich spotkań możesz odbyć bardzo dużo, więc będzie to wymagało od Ciebie pełnej dyspozycyjności. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić.

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości

W przypadku sprzedaży nieruchomości klient indywidualny może liczyć na kompleksową obsługę biura nieruchomości. W jej skład wchodzi stworzenie chwytliwego opisu nieruchomości, który będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje. Następnie zostaną zrobione profesjonalne zdjęcia Twojego mieszkania. Nie jest to łatwa sztuka i nie wystarczy tylko dysponować najlepszym sprzętem fotograficznym. Potrzeba do tego jeszcze odpowiedniej wiedzy, bo inaczej zdjęcia poszczególnych pomieszczeń nie będą zbyt zachęcające.

Gdy ogłoszenie zostanie stworzone, to umieszcza się je na wielu portalach, a w przypadku biura nieruchomości https://almarpremium.pl/ również na swojej stronie internetowej. Następnie pośrednik zajmuje się całym procesem sprzedaży, polegającym na kontaktowaniu się z potencjalnymi kupcami, oprowadzaniem ich po mieszkaniu i stworzeniem na koniec stosownej umowy kupna-sprzedaży. Biuro pomaga również w znalezieniu odpowiedniego notariusza, potrzebnego do sfinalizowania całej transakcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ubrania, które łączą styl i wygodę
Ubrania, które łączą styl i wygodę
Stan, który chce osiągnąć każda kobieta to przemycenie maksymalnego komfortu do stylizacji wykorzystywanych podczas codziennych aktywności. Nie zawsze jest to […]
Polecamy