Czym kierować się przy wyborze biura księgowego?

Czym kierować się przy wyborze biura księgowego?

Posiadanie firmy nierozerwalnie wiąże się z obowiązkiem prowadzenia rzetelnej księgowości. Niezbędne jest również załatwianie rozmaitych spraw urzędowych, dokonywanie rozliczeń, regularne uzupełnianie dokumentacji czy opłacanie składek ZUS. Zajmuje to zazwyczaj mnóstwo czasu i wymaga dużej wiedzy, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Jeśli interesują nas profesjonalne usługi księgowe Poznań to miasto, gdzie bez żadnego problemu znajdziemy biuro specjalizujące się w ich świadczeniu. 

Pożądana jest odpowiednia lokalizacja 

Decydując się na nawiązanie ścisłej współpracy z biurem księgowym, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy oferuje ono wystarczająco szeroki zakres czynności. Nie obejdzie się przede wszystkim bez prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów, opracowywania wszelkich rejestrów i ewidencji, wystawiania faktur, wdrażania optymalizacji podatkowych, udzielania na bieżąco informacji o zmianach prawnych, wyceniania aktywów i pasywów, sporządzania okresowych bilansów finansowych oraz gromadzenia dowodów księgowych. Poza tym ogromne znaczenie ma lokalizacja biura. Musi się ono znajdować stosunkowo blisko siedziby danej firmy, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia to komunikację i pozwala na zaoszczędzenie czasu (z powodu ekspresowego przekazywania dokumentów). Oto pozostałe istotne czynniki:

– opinie byłych klientów – zamieszczone na branżowych forach internetowych, 

– ubezpieczenie OC – obejmuje wszelkie szkody zaistniałe wskutek błędów lub zaniechań, (gwarancja braku odpowiedzialności samego przedsiębiorcy),

– usługa swobodnego wglądu do księgowości poprzez sieć, 

– cena – rozsądna, ale nie za niska (rodzi to podejrzenie braku profesjonalizmu).

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − dziesięć =