Jakie informacje są dostępne w księgach wieczystych?

Pieniądze i biznes
info-market
Jakie informacje są dostępne w księgach wieczystych?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Księga wieczysta to rodzaj rejestru zawierającego informacje o nieruchomości. Księgi dostępne są w wersji papierowej, oraz w wersji elektronicznej np. na https://www.znajdzksiege.pl/. Ten rodzaj dokumentu podzielony jest na cztery działy. Wiedza na temat tego, jakie informacje zawiera konkretny dział, znacznie usprawnia pozyskanie potrzebnych danych.

Sprawdź nieruchomość

W dziale pierwszym księgi wieczystej zawarte są informacje o stanie prawnym nieruchomości, położeniu nieruchomości, numerze działki i pomieszczeniach. Dział drugi to dane właściciela bądź właścicieli. Zapisy dotyczące ograniczonych praw rzeczowych, służebnościach umieszczone są dziale trzecim. Czwarty i ostatni dział, to zapisy informujące o różnego rodzaju obciążeniach, na przykład o hipotece na nieruchomości. Z punktu widzenia przyszłego właściciela nieruchomości, bardzo ważny jest dział trzeci w którym można dowiedzieć się o służebnościach, obciążeniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakimi zaletami wiąże się zakup łóżka rehabilitacyjnego?
Z jakimi zaletami wiąże się zakup łóżka rehabilitacyjnego?
Łóżko rehabilitacyjne to specjalistyczny sprzęt medyczny, który dedykowany jest osobom o szczególnych potrzebach zdrowotnych. Przede wszystkim takim, które z różnych […]
Polecamy