Jakie informacje są dostępne w księgach wieczystych?

Jakie informacje są dostępne w księgach wieczystych?

Księga wieczysta to rodzaj rejestru zawierającego informacje o nieruchomości. Księgi dostępne są w wersji papierowej, oraz w wersji elektronicznej np. na https://www.znajdzksiege.pl/. Ten rodzaj dokumentu podzielony jest na cztery działy. Wiedza na temat tego, jakie informacje zawiera konkretny dział, znacznie usprawnia pozyskanie potrzebnych danych.

Sprawdź nieruchomość

W dziale pierwszym księgi wieczystej zawarte są informacje o stanie prawnym nieruchomości, położeniu nieruchomości, numerze działki i pomieszczeniach. Dział drugi to dane właściciela bądź właścicieli. Zapisy dotyczące ograniczonych praw rzeczowych, służebnościach umieszczone są dziale trzecim. Czwarty i ostatni dział, to zapisy informujące o różnego rodzaju obciążeniach, na przykład o hipotece na nieruchomości. Z punktu widzenia przyszłego właściciela nieruchomości, bardzo ważny jest dział trzeci w którym można dowiedzieć się o służebnościach, obciążeniach.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + dziewięć =