Na czym polega hosting stron internetowych?

Na czym polega hosting stron internetowych?

Kiedy stworzymy stronę internetową i chcemy ją zaprezentować światu, to tak naprawdę musimy udostępnić nasz program komputerowy, który użytkownik będzie mógł włączyć przez przeglądarkę. Aby dostęp do niego był cały czas, musi taki program być umieszczony w miejscu, które na stałe podpięte jest do internetu.

Oczywiście, możemy zrobić to bezpośrednio z naszego prywatnego komputera, jednak ograniczenia sprzętowe, sieciowe oraz kwestie bezpieczeństwa sprawiają, że powinniśmy zdecydować się na hosting www. Domowe przechowywanie stron internetowych powinniśmy zostawić tylko dla małych projektów, które dostępne będą dla bardzo ograniczonej i zaufanej grupy ludzi.

Jakie daje możliwości daje hostowanie stron na zewnętrznych serwerach?

Przede wszystkim po podpięciu domeny, nie przejmujemy się już ruchem, który jest przekierowywany na naszą stronę. To serwery naszego hostingu wszystko obsłużą, zapewniając jednocześnie ochronę przed niechcianymi odwiedzinami botów (często mających na celu znaleźć podstawowe luki w systemie). Dodatkowo infrastruktura sieciowa i sprzętowa sprawia, że nawet bardziej złożone strony powinny się wczytywać szybciej.

Dużą zaletą hostingu stron internetowych jest to, że firmy takie automatycznie robią backup, dzięki czemu nie musimy się przejmować regularnym robieniem kopii zapasowych. Dodatkowo, w wielu firmach poza samą usługą, dostaniemy stały support webmastera, dzięki czemu będziemy mogli skonsultować nie tylko poprawność działania witryny, ale również domen.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − osiem =