Co trzeba wiedzieć o ekogroszku?

Co trzeba wiedzieć o ekogroszku?

Ekogroszek to nazwa paliwa stałego, które produkowane jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, które w piecach retortowych z podajnikiem automatycznych wytwarzają energię cieplną. To zarazem jedna z najprostszych metod ogrzewania domów i mieszkań.

Ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń

Jednym z najtańszych źrodeł energii jest ekogroszek. Piec na takie paliwo stałe jest łatwy w obsłudze, nie wymaga częstych wizyt i dokładania drewna. Nie trzeba też rozpalać codziennie w piecu, zasypany podajnik wystarcza na około tydzień ogrzewania. Nie można również zapomnieć o ergonomii spalania. Piec na ekogroszek spala tyle „paliwa” ile jest dokładnie potrzebne do ogrzania pomieszczeń.

Ekogroszek w Toruniu można kupić luzem lub pakowany w worki po około 15–20 kilogramów, co znacznie ułatwia transport i jego późniejsze przechowywanie. Przed podjęciem decyzji o zakupie pieca na ten opał warto zorientować się, czy ten materiał grzewczy jest łatwo dostępny, aby później uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Kupując ekogroszek nie powinniśmy sugerować się wyłącznie ceną. Należy wybrać towar wysokiej, jakości, najlepiej z certyfikowanego źródła, aby później nie wystąpiły problemy z piecem. Powinniśmy sugerować się poniższymi parametrami:

  • kaloryczność ekogroszku, która określana jest w wartości Mj/kg
  • zawartość siarki, która podawana jest w procentach
  • zawartość popiołu, który również podawany jest w procentach.

Im mniejszy będzie % siarki i popiołu tym ekogroszek będzie lepszy. Sklepów sprzedających ekogroszek Łódź oraz inne duże miasto ma wiele, bez problemu więc można go zakupić.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =