Walka z insektami w ogrodzie – jak skutecznie je zwalczyć?

Ogród i dom
info-market
Walka z insektami w ogrodzie – jak skutecznie je zwalczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w ogrodzie uchodzi za bardzo relaksującą i odprężającą. Chociaż wymaga trochę wysiłku i zaangażowania, to widok rozwijających się kwiatów i krzewów oraz możliwość obcowania z przyrodą rekompensuje wszystko. Pozwala odczuć satysfakcję, że jest to w końcu dzieło naszych rąk.

Czasami, aby cieszyć się z efektów pracy, należy stoczyć walkę z insektami ogrodowymi. Najczęstsi, nieproszeni goście na naszej działce to mszyce i mrówki. Potrafią one w ciągu kilku dni ogołocić piękne róże lub rododendrony. Na domiar złego żyją one wzajemnie w symbiozie – jedne żywią się odchodami drugich. Co możemy zrobić jeżeli już pojawią się na działce?

Zwalczanie szkodników

Można uciekać się do metod naturalnych, takich jak posypywanie powierzchni mąką kukurydzianą, która pęczniejąc w przewodzie pokarmowym szkodników, zabija je. Podobnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Słyszy się nawet o polewaniu wrzątkiem mrowiska, albo o zastawianiu pułapek z miodem. Należy jednak podchodzić do tego z rezerwą.

Aby profesjonalnie pozbyć się mrówek, najlepiej wykorzystać substancje chemiczne dostępna za pośrednictwem witryny https://www.gardenflora.pl/preparat-na-mrowki. Ich zastosowanie jest bardzo łatwe. Można nimi posypać trawniki, kopce, zakamarki, z których wychodzą owady oraz na ich ścieżkach. Efekt preparatu utrzymuje się nawet przez 3 miesiące. Produkty tego rodzaju nadają się też do użytku domowego.

Chcielibyśmy, aby  nasz ogród zawsze wyglądał  atrakcyjnie i zachwycająco. Inwazje owadów nigdy nie są mile widziane. Niestety nie mamy na to wpływu. Jedyne co możemy zrobić, to bacznie obserwować i skutecznie je zwalczać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Usługi poradni dietetycznej – w jakim zakresie można otrzymać potrzebne wsparcie?
Usługi poradni dietetycznej – w jakim zakresie można otrzymać potrzebne wsparcie?
Proces utraty wagi może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli robisz to na własną rękę. Ale kiedy masz wsparcie poradni dietetycznej, możesz […]
Polecamy