Walka z insektami w ogrodzie – jak skutecznie je zwalczyć?

Ogród i dom
info-market
Walka z insektami w ogrodzie – jak skutecznie je zwalczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w ogrodzie uchodzi za bardzo relaksującą i odprężającą. Chociaż wymaga trochę wysiłku i zaangażowania, to widok rozwijających się kwiatów i krzewów oraz możliwość obcowania z przyrodą rekompensuje wszystko. Pozwala odczuć satysfakcję, że jest to w końcu dzieło naszych rąk.

Czasami, aby cieszyć się z efektów pracy, należy stoczyć walkę z insektami ogrodowymi. Najczęstsi, nieproszeni goście na naszej działce to mszyce i mrówki. Potrafią one w ciągu kilku dni ogołocić piękne róże lub rododendrony. Na domiar złego żyją one wzajemnie w symbiozie – jedne żywią się odchodami drugich. Co możemy zrobić jeżeli już pojawią się na działce?

Zwalczanie szkodników

Można uciekać się do metod naturalnych, takich jak posypywanie powierzchni mąką kukurydzianą, która pęczniejąc w przewodzie pokarmowym szkodników, zabija je. Podobnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Słyszy się nawet o polewaniu wrzątkiem mrowiska, albo o zastawianiu pułapek z miodem. Należy jednak podchodzić do tego z rezerwą.

Aby profesjonalnie pozbyć się mrówek, najlepiej wykorzystać substancje chemiczne dostępna za pośrednictwem witryny https://www.gardenflora.pl/preparat-na-mrowki. Ich zastosowanie jest bardzo łatwe. Można nimi posypać trawniki, kopce, zakamarki, z których wychodzą owady oraz na ich ścieżkach. Efekt preparatu utrzymuje się nawet przez 3 miesiące. Produkty tego rodzaju nadają się też do użytku domowego.

Chcielibyśmy, aby  nasz ogród zawsze wyglądał  atrakcyjnie i zachwycająco. Inwazje owadów nigdy nie są mile widziane. Niestety nie mamy na to wpływu. Jedyne co możemy zrobić, to bacznie obserwować i skutecznie je zwalczać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wpływ diety na wygląd skóry
Wpływ diety na wygląd skóry
Coraz więcej osób zwraca uwagę na produkty, które dobierane są do codziennym posiłków. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą producenci żywności – […]
Polecamy