Odnawianie drzwi – krok po kroku

Ogród i dom
info-market
Odnawianie drzwi – krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele rzeczy w naszych domach można poddać renowacji, dzięki czemu oszczędzimy całkiem spore kwoty. Odnowić jednak możemy także stare, stylowe elementy znalezione np. na pchlim targu, które wzbogacą wystrój naszych wnętrz. Idealne do tego celu będą skrzydła wykonane w całości z drewna, ale nowsze modele w okleinie również możemy poddać delikatnej kosmetyce. Przede wszystkim należy wyposażyć się z drobnoziarnisty papier ścierny, wałek do malowania, pędzel i kilka innych akcesoriów sprawiających, że stare drzwi nabiorą nowego blasku.

Nowe drzwi w kilka chwil

W sieci kupimy mnóstwo elementów dekoracyjnych do skrzydeł różnego typu. Bez problemu dostaniemy klamki do drzwi retro, nowoczesne zawiasy i stylowe okucia ozdobne. Zanim jednak zamontujemy te akcesoria, przygotujmy dobrze powierzchnię. Jeśli mamy do czynienia z litym drewnem, oczyśćmy je dobrze papierem ściernym, a ewentualne ubytki uzupełnijmy specjalną szpachlą. Okleinę natomiast postarajmy się delikatnie zmatowić. Tak przygotowane drzwi możemy pomalować i udekorować dobrze dobranymi elementami. Pamiętajmy, że drewno możemy zaolejować lub pomalować emulsją, ale na okleinie sprawdzi się jedynie kryjąca farba do płyt meblowych. Tak odnowione drzwi posłużą nam jeszcze przez długi czas. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Karty lojalnościowe – co warto o nich wiedzieć?
Karty lojalnościowe – co warto o nich wiedzieć?
Karty lojalnościowe to świetny sposób na zachęcenie powracających klientów, którzy z kolei odwdzięczają się tym samym. Równie ważne jest jednak, […]
Polecamy