Pomysły na ciekawe aranżacje dziecięcego pokoju

Pomysły na ciekawe aranżacje dziecięcego pokoju

Ciekawa aranżacja pokoju dziecięcego nigdy nie jest prostą sprawą. Każdy rodzic chce zapewnić maluchowi optymalne warunki rozwoju, ale jak zrobić to prawidłowo i bez zbędnego drenażu portfela? W tym artykule przedstawimy kilka naprawdę prostych trików, przy pomocy których sprawimy, że nasze dzieci z przyjemnością będą spędzać czas w swoich czterech ścianach. Jak to zrobić?

Grunt to atmosfera

Ważne, by kolory zarówno ścian, jak i wyposażenia dziecięcego pokoju, były ciepłe i wywoływały miłe skojarzenia. Choć błękity i szarości wyglądają bardzo dobrze, to ich zimna natura nie najlepiej pasuje do pomieszczenia, w którym większość czasu spędza maluszek. Złym pomysłem będą też zbyt intensywne kolory, które mogą męczyć oczy. Warto postawić na delikatne i przyjemne dla oka pastele lub klasyczną biel, którą można urozmaicić naściennymi naklejkami.

Wystrój wzbogacony o naklejki na ścianę drzewo, liście lub inne roślinne motywy, pięknie wyglądają i urozmaicają pomieszczenie. Mogą być czarne, o wyraźnych, działających na wyobraźnię konturach lub w naturalnych kolorach brązu i zieleni, które działają kojąco i mają doskonały wpływ na samopoczucie.

Dziecięce meble powinny być również jasne, białe lub w kolorze jasnego drewna, dzięki czemu pokój od razu wyda się weselszy. Nie zależy nam w końcu na tym, by pokoik swym wyglądem nawiązywał do sypialni dorosłego człowieka, ale żeby maluch czuł się w nim swojsko i po prostu dobrze. Zadbajmy, by znalazło się w nim miejsce na zabawki i półki, gdzie ustawimy kolorowe książeczki.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − jedenaście =