Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?

Sposób życia i styl
info-market
Jak przygotować dziecko na pierwszy dzień w żłobku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysłanie dziecka do żłobka jest ogromnym przeżyciem zarówno dla malucha, jak i dla jego rodziców. Z taką zmianą trzeba się odpowiednio oswoić, a także dobrze do niej nastawić, aby zwłaszcza pierwsze dni upłynęły bez niepotrzebnego stresu i nerwów. Warto więc dowiedzieć się, jak przygotować dziecko na pierwsze chwile w żłobku.

Jak zadbać o to, aby dziecko chciało chodzić do żłobka?

Największym stresem, z jakim zmierzyć się musi dziecko podczas pobytu w żłobku jest separacja od rodziców. Jest to ciężkie dla maluchów, które do tej pory cały czas spędzały z obojgiem lub jednym rodzicem. Aby załagodzić ten stres warto wcześniej zacząć zostawiać dziecko pod opieką kogoś innego, chociaż na kilkanaście minut. Stopniowo należy wydłużać ten czas, aż maluch poczuje, że nieobecność rodziców wcale nie musi wiązać się z czymś nieprzyjemnym.

Dobrym pomysłem jest także zapoznanie malucha z tym, jak będzie wyglądał typowy dzień w żłobku. W tym celu warto odwiedzić placówkę, do której planujemy wysłać naszą pociechę, dzięki czemu będzie mogło oswoić się z tym miejscem. Świetny rozwiązaniem jest także uczenie dziecka samodzielności, co będzie niezwykle przydatne i zdecydowanie ułatwi mu pobyt w żłobku. Dzięki temu dziecko będzie zdecydowanie mniej zestresowane. W każdym dużym mieście, takim jak Warszawa Mokotów żłobek znajduje się praktycznie na każdym większym osiedlu. Wybierając placówkę, do której wyślemy dziecko, warto wcześniej sprawdzić jej opinie oraz zapytać rodziców, co sądzą o danym miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego wykorzystywane są przetworniki ciśnienia?
Do czego wykorzystywane są przetworniki ciśnienia?
W przemyśle stosowane są specjalistyczne maszyny i narzędzia, które usprawniają przebieg wszystkich przeprowadzanych tam procesów. Aby ich działanie było możliwe, […]
Polecamy