Zasady bezpiecznej pracy w laboratorium

Sposób życia i styl
info-market
Zasady bezpiecznej pracy w laboratorium
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w laboratorium wymaga od nas dużej odpowiedzialności. W takich miejscach bowiem na co dzień mamy styczność z groźnymi dla zdrowia substancjami. Z tego powodu bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zapewnić sobie należytą ochronę w laboratorium. 

Właściwe wyposażenie

Przeprowadzanie doświadczeń często wiąże się z pewnym ryzykiem. Niekiedy wystarczy bowiem krótki kontakt z daną substancją, aby doszło do uszczerbku na zdrowiu. Dlatego, będąc w laboratorium, należy postępować według określonych zasad. Przede wszystkim najważniejszym aspektem pracy z odczynnikami jest właściwy ubiór. Jeden z jego podstawowych elementów stanowią gogle ochronne. Powinny one idealnie przylegać do twarzy i tym samym osłaniać nasze oczy przed dostaniem się do nich ciał stałych czy rozmaitych cieczy. Należy również pamiętać, aby w laboratorium nie używać soczewek kontaktowych, ponieważ utrudniają one interwencję w sytuacji, gdy w oku znajdzie się obce ciało. Kolejnym elementem stroju jest odpowiedni fartuch, kupiony w jednym ze sklepów na stronie: https://bonkitel.pl/. Tutaj istotne jest, aby był on idealnie dopasowany rozmiarem do naszego ciała oraz posiadał długie rękawy. Oprócz tego kitel musi być wyprodukowany z naturalnych włókien, ponieważ materiały syntetyczne są łatwo palne, co zwiększa ryzyko poparzenia. Warto zatem zadbać o odpowiednie wyposażenie w laboratorium. Dzięki właściwej garderobie możemy zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.   

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy instalacja paneli fotowoltaicznych jest opłacalna?
Czy instalacja paneli fotowoltaicznych jest opłacalna?
Każdego roku powiększa się grono ludzi, którzy decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu własnego domu. Pozwalają one bowiem […]
Polecamy