Zasady bezpiecznej pracy w laboratorium

Sposób życia i styl
info-market
Zasady bezpiecznej pracy w laboratorium
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca w laboratorium wymaga od nas dużej odpowiedzialności. W takich miejscach bowiem na co dzień mamy styczność z groźnymi dla zdrowia substancjami. Z tego powodu bardzo ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zapewnić sobie należytą ochronę w laboratorium. 

Właściwe wyposażenie

Przeprowadzanie doświadczeń często wiąże się z pewnym ryzykiem. Niekiedy wystarczy bowiem krótki kontakt z daną substancją, aby doszło do uszczerbku na zdrowiu. Dlatego, będąc w laboratorium, należy postępować według określonych zasad. Przede wszystkim najważniejszym aspektem pracy z odczynnikami jest właściwy ubiór. Jeden z jego podstawowych elementów stanowią gogle ochronne. Powinny one idealnie przylegać do twarzy i tym samym osłaniać nasze oczy przed dostaniem się do nich ciał stałych czy rozmaitych cieczy. Należy również pamiętać, aby w laboratorium nie używać soczewek kontaktowych, ponieważ utrudniają one interwencję w sytuacji, gdy w oku znajdzie się obce ciało. Kolejnym elementem stroju jest odpowiedni fartuch, kupiony w jednym ze sklepów na stronie: https://bonkitel.pl/. Tutaj istotne jest, aby był on idealnie dopasowany rozmiarem do naszego ciała oraz posiadał długie rękawy. Oprócz tego kitel musi być wyprodukowany z naturalnych włókien, ponieważ materiały syntetyczne są łatwo palne, co zwiększa ryzyko poparzenia. Warto zatem zadbać o odpowiednie wyposażenie w laboratorium. Dzięki właściwej garderobie możemy zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.   

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble na lata – jak je wybrać?
Meble na lata – jak je wybrać?
Meble to inwestycja, która pochłania lwią część budżetu przeznaczonego na remont mieszkania. Wybór poszczególnych modeli uzależniamy od wielu czynników. Chcemy, […]
Polecamy