Organizacja ślubu – kiedy najlepiej wysłać zaproszenia?

Organizacja ślubu - kiedy najlepiej wysłać zaproszenia?

Organizacja ślubu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga sporej logistyki, umiejętności oraz dużej dozy cierpliwości. Każdej przyszłej parze młodej zależy na tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jedną z niezwykle istotnych kwestii jest wręczenie zaproszeń osobom, które będą mile widziane podczas tej okazji. Który moment będzie właściwy na to, by to zrobić? Czy istnieje konkretny termin, którego należy przestrzegać?

Przekazać informacje z odpowiednim wyprzedzeniem

Gdy wiemy już, co pragniemy umieścić na naszych zaproszeniach ślubnych możemy przejść do kolejnego kroku, którym jest ich wydruk oraz przekazanie gościom. W dobrym guście jest zrobienie tego ze stosownym wyprzedzeniem czasowym. Zaproszenia powinny zostać wręczone gościom przynajmniej dwa lub trzy miesiące przed terminem ślubu. Dlaczego? Każdy musi posiadać szansę na dostosowanie swoich planów zawodowych lub urlopowych, a także na zorganizowanie ewentualnego transportu, jeśli wydarzenie odbywa się dość daleko od miejsca jego zamieszkania. Goście pragną także zostać poinformowani o terminie ślubu kilka miesięcy wcześniej by mogli bez trudu skompletować niezbędne kreacje, a także zadbać o prezenty. Wręczenie zaproszeń przynajmniej trzy miesiące wcześniej jest również korzystne z perspektywy pary młodej. Osoby z listy gości będą miały czas na potwierdzenie swojej obecności, co ułatwi organizację związaną z przekazaniem konkretnej liczby gości właścicielom sali lub restauracji i pozwoli uniknąć narażania się na dodatkowe koszty.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 11 =