Elegancka zastawa stołowa – co jest warte uwagi?

Ogród i dom
info-market
Elegancka zastawa stołowa – co jest warte uwagi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzasz przyjęcie dla rodziny, z okazji świąt, uroczystych rocznic lub specjalnych okazji. Chcesz podkreślić ten moment nie tylko specjalnie dobranych menu, strojem, ale również ładnie przybranym stołem, a najważniejszym elementem jest elegancka zastawa stołowa. Warto mieć ją w domu. Jaką wybrać, by cieszyła oko i uświetniała specjalne okazje?

Na 6 czy na 12 osób?

Wybierając zastawę, zacznij od naczyń, czyli talerzy głębokich, płytkich oraz talerzyków deserowych. To podstawa. Zastanów się, jak często urządzasz przyjęcia i jak liczna jest grupa osób, które zapraszasz. Musisz również pomyśleć, gdzie będziesz przechowywał zastawę, kiedy nie jest używana. Teraz już na spokojnie możesz zaplanować czy będzie to zestaw dla 6 czy 12 osób.

Następnie musisz zdecydować się z czego ma być wykonana: porcelana czy ceramika. Porcelana to oczywiście wyrafinowana elegancja, jednak nie każdego na nią stać. Ceramika również nie pozostaje w tyle, więc przy ograniczonym budżecie możesz zdecydować się na taki serwis.
Ostatnia kwestia to styl: klasyka czy nowoczesność.

Pamiętaj, że mody zmieniają się nawet w naczyniach. Klasyka zaś jest ponadczasowa i zawsze cieszy wzrok. Tu jeszcze uwaga – najlepiej zdecydować się na biały kolor zastawy. Ponieważ kolorowe talerze nie zawsze wyglądają stylowo i szybko mogą stać się niemodne.

Sztućce to obok naczyń najważniejszy element zastawy stołowej. Kiedyś srebrne komplety przechodziły z pokolenia na pokolenie. Jednak czasy się zmieniają, a zawierucha dziejowa pochłonęła niejedną łyżkę czy widelec. Warto zatem zainwestować we własny komplet. Sztućce Gerlach Muza to elegancki zestaw, jego zaletą jest minimalistyczny, a przez to szlachetny kształt. To ważne, bo dobrze jeśli całe nakrycie ze sobą współgra.

Masz już tyle łyżek i widelców, ale na przykład brakuje ci noży? Rozwiązaniem będzie zakupów sztućców na sztuki Gerlach Barok na https://gastrohevi.pl/shop/Sztućce-i-noże,Sztućce-na-sztuki,Gerlach-Barok. Dzięki temu uzupełnisz swój zestaw. Uzupełnieniem naczyń oraz sztućców są szklanki i kieliszki. Najlepiej postawić na szlachetne szkło i proste kształty. Lepiej wybierać bezbarwny materiał, bez żadnych szlaczków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elektroniczne zamki do drzwi
Elektroniczne zamki do drzwi
Zamek w drzwiach pełni wiele ważnych ról, a przede wszystkim chroni je przed nieuprawnionym wejściem osób niepowołanych. Z tego też […]
Polecamy