Na czym polega spójny wystrój wnętrza mieszkalnego

Ogród i dom
info-market
Na czym polega spójny wystrój wnętrza mieszkalnego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżując od podstaw nowe mieszkanie lub lokal po remoncie, na pewno mamy już w wyobraźni wizję, jak chcemy, aby ono wyglądało. Jednak zawsze warto pamiętać, że najlepiej wygląda po prostu spójne mieszkanie. Mogą nam się podobać różne style i chcielibyśmy mieć z tego powodu każdy pokój urządzony inaczej. Nie jest to zły pomysł, ale najpierw musimy zrobić między nimi łącznik. Może to być na przykład jeden kolor, którego będziemy używać we wszystkich pomieszczeniach, a dzięki temu wciąż będzie ono spójne. Oczywiście najłatwiej jest wybrać po prostu jeden styl przewodni i się go trzymać.

Ładne mieszkanie bez wysiłku

Nawet jeśli wykańczamy pomieszczenia w ten sam sposób, coś może zawsze nie do końca pasować. Tutaj z pomocą przychodzą choćby podłogi. Jeśli położymy kafelki na podłogach w każdym pomieszczeniu, to zachowamy tym samym ciągłość. Wybierając jasne płytki łazienkowe Paradyż, warto też w kuchni czy przedpokoju położyć kafelki w tym samym wzorze lub chociaż w tej samej gamie kolorystycznej.

W sypialni i w pokoju dziennym królują jednak drewniane podłogi. Wykończenie drewniane można przenieść też na taras czy balkon, ale nie korzystając z desek i paneli. Szukając odpowiednich płytek tarasowych, można również trafić na wzory z motywem drewna. Dzięki nim można przedłużyć salon na zewnątrz i sprawić, że przejście będzie prawie niewidoczne. Istotne są też dodatki. Jeśli w każdym pomieszczeniu wstawimy wazon z kwiatami albo zawiesimy obrazy z podobnym motywem, całemu mieszkaniu nadamy bardziej estetyczną kompozycję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?
Pomysły na poprawę nastroju – na co się zdecydować?
Gorszy dzień miewa każdy z nas. Powodów może być wiele – problemy w związku, rodzinie, szkole czy pracy. Tego nie […]
Polecamy