Objawy choroby Parkinsona

Objawy choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona to uciążliwe schorzenie, które dosięga zazwyczaj osoby powyżej 50 roku życia. Główną przyczyną jest powolne obumieranie komórek nerwowych zlokalizowanych w konkretnej części mózgu – tzw. istocie czarnej. Czasami jednak choroba ma podłoże dziedziczne i wynika z mutacji genu odpowiedzialnego za syntezę białka alfa-synukleina. Leczenie Parkinsona powinno być prowadzone pod okiem doświadczonego neurologa. Na wizytę do niego można się umówić pod tym adresem: https://psychomedic.pl/neurolog-lodz/.

Drżenie rąk to tylko jeden z symptomów

U osób cierpiących z powodu choroby Parkinsona objawy narastają stosunkowo powoli na przestrzeni kilku lat. Początkowe niepokojące oznaki to chroniczne zmęczenie, osłabienie organizmu, nieznaczne spowolnienie ruchowe, a także zauważalna niezdarność w ruchach. Na tym etapie choroba jest często mylona z dolegliwościami reumatycznymi albo starszym wiekiem. Później natomiast pojawia się bardzo wyraźne nasilenie wymienionych objawów – powtarzające się zaburzenia równowagi, sylwetka znacznie pochylona do przodu, kłopoty ze wstawaniem oraz drżenie rąk. Ponadto ogromną trudność zaczynają sprawiać zwykłe czynności, takie jak choćby jedzenie czy mycie się.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =