Plastry wykrywalne – czy są bezpieczne dla skóry?

Zdrowie i dieta
info-market
Plastry wykrywalne – czy są bezpieczne dla skóry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przemyśle spożywczym niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Zarówno wytwarzanych produktów, jak i samych pracowników, którzy niejednokrotnie narażeni są na ryzyko różnych urazów, czy kontuzji. Dlatego też do ich użytku oddaje się specjalistyczne, niebieskie plastry wykrywalne. Do czego dokładnie służą?

Plastry wykrywalne – bezpieczne dla skóry i pożywienia

Przed dostarczeniem gotowego produktu do sklepów i końcowych konsumentów, koniecznie musi być on sprawdzony pod względem możliwej obecności w nim szkodliwych substancji. A także ciał obcych, które mogły zawieruszyć się na linii produkcyjnej. Takim przedmiotem są też plastry opatrunkowe, na co dzień stosowane przez pracowników. Jak jednak odnaleźć je przed końcem produkcji? Wykrywalne plastry zostały stworzone z myślą o detektorach metali. Zawierają niewielką metalową wstawkę, która umożliwia szybkie ich odnalezienie. Niebieski kolor sprawia też, że łatwo wypatrzeć je nawet gołym okiem, ponieważ kolor ten rzadko stosowany jest w przemyśle spożywczym. Są przy tym bezpieczne dla skóry noszących je osób. Nie wywołują podrażnień i są antyalergiczne. Dzięki plastrom wykrywalnym zwiększa się więc komfort pracy, a także zapewniają bezpieczeństwo samym pracownikom i oczywiście docelowym konsumentom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest fotowoltaika?
Co to jest fotowoltaika?
Fotowoltaika to systemy umożliwiające pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Są one przechwytywane za pomocą paneli słonecznych, a następnie przesyłane i […]
Polecamy