Zimowisko – według jakich kryteriów wybrać hotel w okresie zimowym?

Zimowisko - według jakich kryteriów wybrać hotel w okresie zimowym?

Popularne noclegi przy stokach i wyciągach narciarskich cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem amatorów białego szaleństwa. Dobra lokalizacja sprawia, że goście chętnie wracają do tego samego hotelu w kolejnych sezonach zimowych. Ważna jest atmosfera, dodatkowe usługi, jak stołówka, pokój gier czy małe SPA. Warto przyjrzeć się najczęściej wymienianym kryteriom wyboru obiektów na zimowisko.

Lokalizacja czy standard hotelu? Czym się kierować wybierając noclegi zimą

Dla narciarzy, saneczkarzy i snowboardzistów najważniejsza jest lokalizacja w pobliżu stoku, jednak za takie miejsce trzeba zwykle więcej płacić. Jeśli chcemy zaoszczędzić, należy liczyć się z koniecznością dojazdu lub dojścia do stoku. Ośrodki położone dalej od tras zjazdowych próbują przyciągnąć gości dodatkowymi atrakcjami. Day SPA jest jedną z usług hotelowych, która jest w tym dość skuteczna, zachęcając nawet mniej sportowych gości do wyjazdu na zimowisko. Jeśli zabiegi są niedrogie, a sauna bądź grota solna dostępne w cenie noclegu, wówczas warto rozważyć rezerwację takiego obiektu.

Duże resorty i ośrodki dla grup zorganizowanych – co oferują?

Duże hotele i ośrodki wypoczynkowe położone są często dalej od stoków. Jednak goście mogą w nich liczyć na bardzo wiele udogodnień. Zwykle w resortach znajduje się basen, strefa wellness, restauracja, bar lub kawiarnia i wiele innych udogodnień. Pobyty w ośrodkach wypoczynkowych przeznaczone są także na imprezy integracyjne. Jeśli na zimowisko wybiera się grupa pracowników, wówczas dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie. Nawet, jeśli w grupie są osoby, które nie uprawiają sportów zimowych, atrakcje hotelowe sprawią, że pobyt będzie udany.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − trzy =