Najlepsze miejsca rekreacyjne w Poznaniu i okolicy

Najlepsze miejsca rekreacyjne w Poznaniu i okolicy

Dni za oknami coraz ładniejsze, lato na dobre się zadomowiło, a coraz wyższe temperatury sprawiają, że szukamy miejsc, w których można odpocząć od upałów. Są różne sposoby na to, aby się trochę ochłodzić. Najlepiej jednak wybrać się nad wodę, rozłożyć się na piasku, czy trawie, od czasu do czasu popływać i relaks zapewniony. Dla tych, którzy nie mają pomysłu, gdzie się udać, poniżej prezentujemy kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji.

Gdzie nad wodę w pobliżu Poznania?

Propozycją numer jeden jest plaża w Kiekrzu, położona przy największym naturalnym jeziorze w pobliżu Poznania. Kąpielisko jest strzeżone, więc nie trzeba się martwić, że coś niedobrego mogłoby się stać naszym bliskim. To idealne miejsce dla tych, którzy lubią kontakt z naturą połączony z aktywnością fizyczną w wodzie. Dla chętnych dostępny jest sprzęt wodny, a poza tym wśród okalających plażę drzew jest mnóstwo ścieżek spacerowych. Do tego widoki na jezioro zapierają dech w piersiach. W tak malowniczej scenerii na pewno będzie można efektywnie odpocząć.

Drugą propozycją, równie godną uwagi i zapewniającą wiele atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym jest jezioro Malta w Poznaniu. Tutaj na pewno nikt nie będzie się nudził. Popularna Maltanka dysponuje basenami, zjeżdżalniami, sauną, jakuzzi. A kiedy już solidnie zaczerpniemy kąpieli i zamarzy nam się odrobina ruchu na świeżym powietrzu, to można spacerować dookoła jeziora albo wypożyczyć rower. A dla bardziej wymagających jest pole golfowe, kręgle pod gołym niebem, tor saneczkowy. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 3 =