Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?

Wypoczynek i hobby
info-market
Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Morza i oceany od wieków stanowiły zagadkę dla ludzi, ale tylko nieliczni decydowali się na ich odkrywanie. Dziś pływać może po nich każdy, gdyż powszechnie dostępne są łodzie, jachty, czy też motorówki, które nadają się na przykład do poruszania po jeziorach i mniejszych zbiornikach wodnych. Aby jednak móc używać takich jednostek, najpierw trzeba zostać sternikiem i ukończyć odpowiedni kurs. Kończy się on obowiązkowym egzaminem, który należy zdać. Jak wygląda taki egzamin i czy każdy chętny może do niego przystąpić?

Jak przebiega typowy egzamin na sternika motorowodnego?

Jeżeli niezbędne okażą się egzaminy motorowodne Zalew Sulejowski to jedno z miejsc, gdzie są one przeprowadzane i gdzie można do nich przystąpić. Są one przeznaczone dla każdego, kto pragnie uzyskać uprawnienia do sterowania motorówkami i innymi jednostkami pływającymi. Sam egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawsze ma formę pisemną i jest złożona z testu jednokrotnego wyboru, a także zadania nawigacyjnego. Część praktyczna obejmuje z kolei wykonanie wskazanych przez komisję egzaminacyjną elementów, w tym różnorodnych manewrów. Co ważne, są one ustalane indywidualnie dla każdego zdającego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto jeść w restauracji?
Dlaczego warto jeść w restauracji?
Nie tylko jedzenie, które wybierasz ma znaczenie, ale także atmosfera i klimat restauracji. Przy tak dużej różnorodności dostępnych restauracji, może […]
Polecamy