Co warto zobaczyć będąc w Turcji?

Co warto zobaczyć będąc w Turcji?

Kraj bogaty w historię

Turcja to kraj o wielkim dziedzictwie kulturowym i historycznym. Dzięki zróżnicowanej geografii i klimatowi, w Turcji jest wiele rzeczy do zobaczenia.

Trzecie co do wielkości miasto na świecie – Stambuł (dawniej Konstantynopol), stolica Ankara, portowe miasto na Morzu Egejskim – Izmir, południowe miasto portowe – Antalya i historyczna Urfa – to tylko kilka z najlepszych miejsc turystycznych w Turcji.

Stambuł

Stambuł jest jednym z najbardziej fascynujących miast na świecie, ze swoją bogatą historią jako starożytna stolica i nowoczesnym kosmopolitycznym charakterem. Miasto ma bardzo aktywne życie nocne i scenę kulturalną z mnóstwem barów i kawiarni w różnych dzielnicach. Znany również jako „miasto na dwóch kontynentach”, Stambuł leży pomiędzy Europą i Azją po obu stronach cieśniny Bosfor. Jest również domem dla wielu muzeów, w tym Hagia Sophia, która była kiedyś największą katedrą na świecie, zanim została przekształcona w meczet po zdobyciu jej przez islam podczas osmańskiego podboju Konstantynopola w 1453 roku; Pałac Topkapi, który był domem sułtanów przez wieki, dopóki nie stał się muzeum, Błękitny Meczet (Sultan Ahmet Camii), Hipodrom (At Meydanı).

Jeśli chcesz się czuć bardziej komfortowo w Turcji to naucz się ich języka. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę: https://www.lisan.eu/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzynaście =