W jaki sposób reklamy mogą upiększyć przestrzeń miasta?

W jaki sposób reklamy mogą upiększyć przestrzeń miasta?

Reklama zewnętrzna stała się integralną częścią polskiego krajobrazu. Nie tylko w miastach, billboardy i różnego rodzaju grafiki pojawiają się także w mniejszych miejscowościach, a nawet przy drogach, daleko od dużych aglomeracji. Nie ulega jednak wątpliwości, że największym wyzwaniem reklama zewnętrzna pozostaje w dużych ośrodkach miejskich. Tam liczba materiałów reklamowych jest przytłaczająca. Pojawiają się jednak pomysły, jak połączyć interesy reklamodawców z upiększeniem przestrzeni miejskiej.

Czym jest ekologia wizualna?

Budowanie przestrzeni przyjaznej człowiekowi nie sprowadza się do ograniczenia hałasu. Równie ważna jest ekologia wizualna. W jej ramach stosuje się nie tak liczne tablice reklamowe Oborniki zyskują też ciekawe akcenty dekoracyjne. Przekaz promocyjny nie musi sprowadzać się do nachalnych plakatów z wizerunkiem produktu. Przemyślaną reklamę oferuje chociażby street art. Estetyczne murale są ozdobą, a przy okazji można ulokować w nich logo marki, bądź któryś z jej konkretnych wyrobów.

Mniej znaczy więcej

Skuteczna reklama musi być widoczna, dlatego mniejsza liczba billboardów opłaca się także reklamodawcom. W kolejnych polskich miastach przeprowadzana jest rewitalizacja. Znikają krzykliwe neony i telebimy, pojawiają się natomiast stonowane tablice reklamowe Luboń wypełniają w konsekwencji szyldy dopasowane do stylistyki budynków. Szczególnie korzystnie wpływa to na wygląd zabytkowych ulic i dzielnic, co sprawdza się jednak we wszystkich częściach miasta. Zgodnie z wytycznymi ekologii wizualnej mieszkańcy przebywają w spokojniejszym otoczeniu. A do konsumentów skuteczniej docierają widoczne przekazy reklamowe.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =