Czy prowadząc działalność nierejestrowaną potrzebujemy księgowej?

Pieniądze i biznes
info-market
Czy prowadząc działalność nierejestrowaną potrzebujemy księgowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Działalność nierejestrowana wzbudziła sporo kontrowersji w ostatnich latach. Z jednej strony jest to doskonały i wiele ułatwiający sposób na dorabianie sobie poprzez udzielanie korepetycji lub wykonywanie pojedynczych zleceń nawiązujących do naszego zawodu. Z drugiej zaś strony sprzeczne informacje oraz wykluczające się interpretacje przepisów sprawiają, że nawet wykwalifikowany księgowy może zagubić się w gąszczu przepisów. Pamiętajmy zatem, że działalność nierejestrowana musi spełniać kryterium dochodowe oraz czasowe. Nasze zyski nie mogą przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia, a dodatkowo wcześniej nie mogliśmy prowadzić tradycyjnej działalności.

Rozliczenie z urzędami

Skoro same podstawy takiej działalności budzą wątpliwości, musimy bardzo uważać w czasie rozliczeń. Warto zasięgnąć porady profesjonalisty oferującego usługi księgowe Poznań, ale także Wrocław, czy Warszawa mają na swoim terenie mnóstwo biur rachunkowych gotowych pomóc. Specjaliści mający w małym palcu najnowsze przepisy przygotują za nas roczny PIT, a w razie potrzeby wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności nierejestrowanej, której popularność wciąż rośnie i ze względu na pandemię na pewno będzie rosła. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie firmy powinny używać systemu magazynowego?
Jakie firmy powinny używać systemu magazynowego?
Systemy magazynowe mogą być cennym narzędziem dla każdej firmy, która musi przechowywać towary. Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność detaliczną, […]
Polecamy