Czy prowadząc działalność nierejestrowaną potrzebujemy księgowej?

Czy prowadząc działalność nierejestrowaną potrzebujemy księgowej?

Działalność nierejestrowana wzbudziła sporo kontrowersji w ostatnich latach. Z jednej strony jest to doskonały i wiele ułatwiający sposób na dorabianie sobie poprzez udzielanie korepetycji lub wykonywanie pojedynczych zleceń nawiązujących do naszego zawodu. Z drugiej zaś strony sprzeczne informacje oraz wykluczające się interpretacje przepisów sprawiają, że nawet wykwalifikowany księgowy może zagubić się w gąszczu przepisów. Pamiętajmy zatem, że działalność nierejestrowana musi spełniać kryterium dochodowe oraz czasowe. Nasze zyski nie mogą przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia, a dodatkowo wcześniej nie mogliśmy prowadzić tradycyjnej działalności.

Rozliczenie z urzędami

Skoro same podstawy takiej działalności budzą wątpliwości, musimy bardzo uważać w czasie rozliczeń. Warto zasięgnąć porady profesjonalisty oferującego usługi księgowe Poznań, ale także Wrocław, czy Warszawa mają na swoim terenie mnóstwo biur rachunkowych gotowych pomóc. Specjaliści mający w małym palcu najnowsze przepisy przygotują za nas roczny PIT, a w razie potrzeby wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności nierejestrowanej, której popularność wciąż rośnie i ze względu na pandemię na pewno będzie rosła. 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 9 =