Podpisanie umowy z zagranicznym kontrahentem – jak nie dać się oszukać?

Pieniądze i biznes
info-market
Podpisanie umowy z zagranicznym kontrahentem – jak nie dać się oszukać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwój firmy i ekspansja na rynki zagraniczne to marzenie wielu przedsiębiorców. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu takie działania dają możliwość zwiększenia rozpoznawalności marki, pozyskania nowych klientów, a to przekłada się na zarobki. Kiedy jednak stajemy przed możliwością podpisania umowy z zagranicznym kontrahentem, powinniśmy dokładnie zweryfikować wszystkie za i przeciw wejścia w taką współpracę. Pozwoli nam to uchronić się przed ewentualną próbą oszustwa. Co zatem zrobić, aby nie dać się oszukać? Odpowiedź znajdziemy poniżej.

Po pierwsze – weryfikacja informacji o zagranicznym kontrahencie 

Pierwszym działaniem, jakie powinniśmy podjąć przed podpisaniem umowy z zagranicznym kontrahentem, jest zweryfikowanie wszelkich informacji o nim. W tym celu sprawdźmy dane dostępne w publicznych rejestrach. Możemy również pokusić się o skorzystanie z usługi, jaką jest wywiad gospodarczy. Takie działanie może nam pomóc w ostatecznym podjęciu decyzji. 

Po drugie – szczegółowa weryfikacja zapisów umowy 

Nawet, jeżeli władamy językiem obcym na zaawansowanym poziomie, kwestie związane z zapisami umowy powinniśmy weryfikować z profesjonalistami. W związku z powyższym, podejmijmy współpracę z profesjonalnym biurem tłumaczeń takim jak np. to, dostępne pod adresem https://wordit.pl/tlumaczenia-dokumentow. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że dokument został rzetelnie przetłumaczony przez fachowców i będziemy mogli dokładnie się z nim zapoznać, a także wyłapać ewentualne niejasności, które kolejno skonsultujemy z naszym prawnikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co należy zwrócić uwagę, przy codziennej eksploatacji pojazdu?
Na co należy zwrócić uwagę, przy codziennej eksploatacji pojazdu?
Codzienna eksploatacja pojazdu powinna zawierać w sobie regularny serwis. Część prac przeglądowych każdy kierowca jest w stanie wykonać we własnym […]
Polecamy