Jak zacząć biegać, jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś sportu?

Sposób życia i styl
info-market
Jak zacząć biegać, jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś sportu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bieganie można zacząć od chodzenia. Chodzenie pomaga zbudować wytrzymałość i przygotować ciało do biegania. Zacznij od powolnego spaceru, a następnie z czasem stopniowo zwiększaj prędkość, aż będziesz w stanie biegać z prędkością, która jest dla Ciebie komfortowa. Kup buty ze strony: https://www.runshop.pl/wyprzedaz-ostatnia-sztuka-buty,tag.html.

Wyznacz cel

Wielu biegaczy olewa swój trening, bo nie widzi w nim sensu. Jeśli zamierzasz poświęcić czas i wysiłek, równie dobrze możesz mieć cel. Może nim być wszystko, od osiągnięcia najlepszego wyniku w lokalnym wyścigu po ukończenie jednego maratonu.

Znajdź kolegę do biegania

Posiadanie kogoś do biegania może być świetną motywacją i pomóc w zapobieganiu urazom. Daje Ci to również kogoś, z kim możesz pójść na kawę po biegu! Upewnij się tylko, że nie są dla Ciebie zbyt szybcy lub wolni – lepiej mieć przyjaciela, który jest nieco wolniejszy niż ten, który jest szybszy od Ciebie, abyście mogli wzajemnie się motywować w trudnych chwilach.

Biegaj o różnych porach dnia

Bieganie o tej samej porze każdego dnia ułatwi Twojemu organizmowi dostosowanie się, ale są też korzyści z biegania o różnych porach: niektórzy ludzie lubią biegać rano, kiedy są świeżo; inni wolą wieczorne biegi, ponieważ czują się mniej spieszeni; niektórzy lubią robić swoje długie biegi w weekendy, podczas gdy inni wolą poranki w dni powszednie – wszystko zależy od Twoich preferencji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Holowanie samochodu – przepisy
Holowanie samochodu – przepisy
Przepisy, o których należy pamiętać podczas holowania: podczas holowania w terenie zabudowanym nie można przekraczać prędkości 30 km/h, natomiast poza […]
Polecamy