Klimatyzacja – z jakich części się składa i które z nich ulegają najczęstszym awariom

Klimatyzacja - z jakich części się składa i które z nich ulegają najczęstszym awariom

Klimatyzacja to stosunkowo prosty system, którego praca jest zbliżona do działania lodówki. W dużym skrócie wygląda to tak, że czynnik chłodniczy, który przepływa rurami otrzymuje energię pochodzącą z jednej jednostki klimatyzatora, aby później przekazać ją następnemu elementowi tego urządzenia. Z czego zbudowana jest klimatyzacja? Które jej części ulegają najczęściej awariom?

Podzespoły klimatyzatora

Instalacja klimatyzacyjna zbudowana jest z kilku podstawowych elementów. Głównym z nich jest jednostka wewnętrzna. W urządzeniach typu split znajduje się w niej tylko parownik i wentylator aktywujący przepływ powietrza, który kierowany jest na zewnątrz. Odpowiada on również za absorpcję powietrza ciepłego. Kolejnym elementem są miedziane rury, w których krąży czynnik chłodniczy odpowiadający za przenoszenie ciepła z jednostki wewnętrznej do agregatu zewnętrznego. To on ulega najczęstszym awariom, podobnie jak filtry powietrza, które należy regularnie wymieniać. Sprawdzone części wymienne do klimatyzatorów znajdziesz na stronie internetowej: https://shop.acauto.pl/.

W konstrukcji urządzenia znajduje się także jednostka zewnętrzna, w której mieści się skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny, a także drugi wentylator powietrza. Na skutek pewnych procesów fizycznych, ciepło wydalane jest za pomocą wentylatora na zewnątrz. Ostatnim elementem jest czynnik chłodniczy – ciekły i zimny, który wraca do jednostki wewnętrznej, aby ulec tam rozprężeniu i kolejny raz pobrać ciepło z powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 14 =