Jak wyglądać elegancko każdego dnia?

Jak wyglądać elegancko każdego dnia?

Większość z nas deklaruje, że nie ocenia ludzi po wyglądzie. Niestety badania pokazują, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a przez niestosowny strój możemy nawet nie dostać pracy. Jak wiadomo, pierwsze wrażenie wywieramy tylko raz i zazwyczaj trudno jest je zmienić. O tym, jak zostaniemy odebrani, zadecyduje np. nasz ubiór, dlatego tak ważne jest, by prezentować się schludnie, elegancko i przede wszystkim stosownie do okazji. Chcąc podrasować swój styl, warto kierować się poniższymi wskazówkami.

Klasyka zawsze w modzie

Niejednokrotnie kupujemy ubrania, na które damy się skusić z powodu przecen oraz sezonowych wyprzedaży. Nie ma w tym nic złego, jednak dobrze jest wykorzystać ten czas na uzupełnienie garderoby w wyroby wysokiej jakości. Świetnym pomysłem jest galanteria skórzana renomowanego producenta, która sprawdzi się w przypadku wielu stylizacji i zawsze będzie doskonale wyglądać. W czasie dużych obniżek cen kupmy także kilka ubrań bazowych uszytych z naturalnych tkanin. Biała koszula, prosty t-shirt bez nadruków, wełniany sweter w stonowanym kolorze, ciemne spodnie w kant, czy też marynarka o ponadczasowym kroju to elementy, które powinny znaleźć się zarówno w szafie eleganckiego mężczyzny, jak i kobiety. Tak wyposażona garderoba stworzy idealny punkt wyjścia do perfekcyjnego wyglądu na co dzień.

Szafa kapsułowa, czyli niewiele ubrań i wiele możliwości

Stawiając na wysokiej klasy ubrania w bardzo ograniczonej liczbie, możemy wykreować tzw. szafę kapsułową. Idea ta polega na posiadaniu niewielkiej ilości ubrań, które można ze sobą łączyć w niezliczoną ilość stylizacji. Jeśli zakupimy wyżej wymienione elementy, które uzupełni piękna galanteria skórzana będziemy mieli pewność, że codziennie szybko i bez problemu stworzymy świetny look sprawdzający się w biurze, na oficjalnym spotkaniu lub na randce w ekskluzywnej restauracji. Wystarczy połączyć spodnie garniturowe, białą koszulą, czarne mokasyny i skórzany pasek, by idealnie wpasować się w biurowy dress code. Wieczorem zmieńmy zaprasowane w kant chinosy na proste dżinsy, otrzymując tym samy nadal elegancki, aczkolwiek mniej zobowiązujący strój na kolację ze znajomymi. 

Jak widać, by wyglądać elegancko, wcale nie musimy mieć szafy pełnej ubrań. Wystarczy kilka ponadczasowych klasyków w naprawdę świetnym gatunkowo wydaniu. Proste kroje są niesamowicie efektowne, jeśli towarzyszą im dobrej jakości tkaniny oraz dodatki wykonane z naturalnej skóry. Doskonałe stylizacje na bazie szafy kapsułowej stworzy każdy, nawet jeśli moda nie jest jego pasją.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =