Odżywka – niezbędny element w pielęgnacji włosów

Odżywka - niezbędny element w pielęgnacji włosów

Aby włosy posiadały w pełni zdrowy wygląd, należy je przede wszystkim regularnie pielęgnować za pomocą odpowiednich produktów kosmetycznych. Godna polecenia jest w szczególności odżywka, ponieważ dostarcza kosmykom liczne wartościowe składniki oddziałujące czynnie na ich strukturę wewnętrzną i zewnętrzną. Wystarczy ją delikatnie nałożyć na głowę bezpośrednio po umyciu, omijając umiejętnie powierzchnię skóry. 

Mnóstwo zalet za niską cenę

Odżywka to preparat niezwykle skuteczny w działaniu. Regeneruje bowiem zniszczone włosy, nawilża je od środka, nadaje im naturalnego blasku i sprawia, że stają się zarówno bardziej sprężyste (podatne na układanie), jak i mniej łamliwe. Najlepiej przy codziennym stosowaniu sprawdzi się odżywka bez spłukiwania, gdyż jest łatwa w aplikacji i wykazuje stosunkowo niewielką zdolność do obciążania fryzury. Ponadto ekspresowo wygładza suche pasma, co ma ogromne znaczenie dla pań uwielbiających stylizować włosy. Występuje na rynku w kilku formach – jako spray, krem, pianka bądź serum o lekko wodnistej konsystencji.

Zdecydowanie najlepiej postawić na produkt bogaty w wyciągi roślinne (pokrzywa, majeranek, aloes), witamy (np. A i E), proteiny, ceramidy olejowe, panthenol oraz białka, a jednocześnie pozbawiony szkodliwych substancji, takich jak choćby SLS, parabeny czy emolienty. W tym przypadku pożądana częstotliwość nakładania to trzy lub cztery razy w tygodniu. Oczywiście można również z powodzeniem używać odżywki przeznaczonej do spłukiwania, choć wymaga ona minimum dwukrotnego umycia włosów szamponem.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 8 =