Dobre opony zimowe nie muszą być drogie

Motoryzacja i technologia
info-market
Dobre opony zimowe nie muszą być drogie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opona zimowa różni się od letniej pod względem budowy. Musi ona radzić sobie nie tylko na suchym i mokrym asfalcie, ale też przy oblodzeniu. W okresie zimowym gwarantuje większe bezpieczeństwo jazdy niż letnia. Tamta nie daje kołom przyczepności przy niskich temperaturach. Jazda na oponach letnich byłaby więc zbyt dużym ryzykiem. Zimowe mają także lepsze parametry od wielosezonowych. Są wyspecjalizowane do tego wymagającego sezonu.

Jeśli ktoś uważał, że dobra jakość musi iść w parze z wysoką ceną, to może o tym zapomnieć. Są producenci, których oferta to połączenie dobrych parametrów z korzystną ceną. Opony jednego z nich znaleźć można tutaj plusgum.pl/producenci-opon/kormoran, to ogumienie nie kosztuje wiele. Firma Kormoran ma sporą grupę stałych klientów. Z uwagi na połączenie jakości i niskiej ceny, jest to jedna z bardziej atrakcyjnych propozycji. Jej opony zimowe zapewnią bezpieczną jazdę, podobnie jak produkty dużo droższych marek. Znane marki to i wysokie ceny, choć niekoniecznie produkt jest o tyle samo lepszy, co wyższa jest cena. Wybór ogumienia z najwyższej półki cenowej może mieć jednak znaczenie, kiedy jeździ się często, szybko i na wymagających trasach. Jeśli szuka się opon zimowych najtańszych, to jest jeszcze jedna opcja. To opony zimowe bieżnikowane. Są one nawet tańsze niż nowe produkty od producentów z ekonomicznej klasy cenowej. Bieżnikowanie oznacza, że zużytej oponie nałożono nowy bieżnik. Dzięki temu odzyskała ona te właściwości, jakie miała pierwotnie. Kupowanie takiego ogumienia to w równym stopniu wybór dobry dla kieszeni, jak i dla środowiska naturalnego.

Dobrej jakości opony zimowe nie muszą być drogie. Jeśli woli się nowe, to można zdecydować się na produkt ekonomicznej klasy cenowej. Pamiętać też trzeba o jakości. Firma Kormoran o nią dba. Druga opcja to opony bieżnikowane. Kupowane u solidnego sprzedawcy mają dobrą jakość, więc jeździ się na nich bezpiecznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym
Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym
Czym jest pellet drzewny? Pellet to paliwo wytwarzane z odpadów drzewnych, występujące zazwyczaj w postaci sprasowanych wałków o różnej średnicy. […]
Polecamy