Kurtki pikowane – czy są modne?

Sposób życia i styl
info-market
Kurtki pikowane – czy są modne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie jesienno-zimowym zachodzi zawsze konieczność noszenia ciepłej kurtki dla ochrony ciała przed chłodem. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele pikowane. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są lekkie i atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie gwarantują optymalny komfort termiczny. Na rynku znajdziemy mnóstwo egzemplarzy zróżnicowanych pod względem kroju, kolorystyki, długości oraz zastosowanych udogodnień. 

Idealny wybór dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Kurtki pikowane składają się przeważnie z dwóch warstw tkanin, pomiędzy którymi znajduje się miękka bawełna, ewentualnie materiał typowo syntetyczny. Dodatkowo są równomiernie przeszywane w celu perfekcyjnego rozłożenia ocieplacza na całej powierzchni (charakterystyczny wzór w romby albo kwadraty). Omawiane okrycia cenione są przez użytkowników głównie za niesamowitą wygodę podczas noszenia. Z jednej strony dobrze izolują przed niską temperaturą i mroźnym wiatrem, z drugiej zaś nie obciążają nadmiernie stylizacji (tak jak płaszcze czy parki). Jak by tego było mało, posiadają uniwersalny charakter – doskonale sprawdzają się o niemal każdej porze roku i pasują do wielu elementów garderoby. Warto postawić na model granatowy, ciemnozielony lub czarny z odpinanym kapturem (sięgający maksymalnie do połowy pośladków).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co można wyposażyć inteligentny dom?
W co można wyposażyć inteligentny dom?
Inteligentny dom to budynek powstały dzięki połączeniu wszelkich instalacji w jednej skomplikowany system. Mowa tutaj m.in. o ogrzewaniu, wentylacji, oświetleniu […]
Polecamy