Kurtki pikowane – czy są modne?

Kurtki pikowane - czy są modne?

W okresie jesienno-zimowym zachodzi zawsze konieczność noszenia ciepłej kurtki dla ochrony ciała przed chłodem. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele pikowane. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są lekkie i atrakcyjne wizualnie, a jednocześnie gwarantują optymalny komfort termiczny. Na rynku znajdziemy mnóstwo egzemplarzy zróżnicowanych pod względem kroju, kolorystyki, długości oraz zastosowanych udogodnień. 

Idealny wybór dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Kurtki pikowane składają się przeważnie z dwóch warstw tkanin, pomiędzy którymi znajduje się miękka bawełna, ewentualnie materiał typowo syntetyczny. Dodatkowo są równomiernie przeszywane w celu perfekcyjnego rozłożenia ocieplacza na całej powierzchni (charakterystyczny wzór w romby albo kwadraty). Omawiane okrycia cenione są przez użytkowników głównie za niesamowitą wygodę podczas noszenia. Z jednej strony dobrze izolują przed niską temperaturą i mroźnym wiatrem, z drugiej zaś nie obciążają nadmiernie stylizacji (tak jak płaszcze czy parki). Jak by tego było mało, posiadają uniwersalny charakter – doskonale sprawdzają się o niemal każdej porze roku i pasują do wielu elementów garderoby. Warto postawić na model granatowy, ciemnozielony lub czarny z odpinanym kapturem (sięgający maksymalnie do połowy pośladków).

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 17 =