Funkcjonalna kuchnia – jaki asortyment się sprawdzi?

Funkcjonalna kuchnia - jaki asortyment się sprawdzi?

Kuchnia stanowi serce domu, w którym spędzamy wiele czasu, więc zależy nam na wygodzie i komforcie. Jakie są funkcjonalne gadżety, które ułatwią gotowanie i inne czynności kuchenne?

Mocowania i pojemniki

Podstawą przyjemnego gotowania jest to, by wszystkie potrzebne rzeczy znajdowały się w wiadomym miejscu i najlepiej pod ręką. W okolicach kuchenki warto postawić zatem specjalnie kosze, w których umieścimy gadżety wykorzystywane podczas przygotowania potraw, jak chochle czy drewniane sztućce do mieszania.

Przy okazji samego gotowania przydatne są także podstawki na gorące garnki, a na ścianie obok kuchenki dobrym rozwiązaniem będą haczyki na fartuszki oraz rękawice ochronne. Na samym blacie lub przylegającym do niego parapecie można umieścić specjalny stojak na noże, w którym umieścimy te ostrza, z których najczęściej korzystamy, by były one łatwe do zlokalizowania i cały czas w zasięgu.

Zachowanie jakości produktów

By dbać o produkty, warto zaopatrzyć się w takie gadżety jak specjalne pojemniki, które zachowują ich świeżość i umożliwiają bezproblemowe przechowywanie. Bardzo użyteczne są także akcesoria do wody i to na wielu płaszczyznach.

Zamontowanie przedłużonego zakończenia do kranu umożliwi łatwiejsze mycie czy płukanie owoców lub warzyw, a filtr do dzbanka pozwoli na korzystanie w bezpieczny sposób z wody kranowej. Rozwiązanie to gwarantuje oczyszczenie wody i uzdatnienie jej do picia, a woda tak spreparowana nadaje się także lepiej do gotowania, zmniejszając szansę na powstanie warstwy kamienia na ściankach i dnie dzbanka.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + szesnaście =