Przydatne akcesoria dla czworonoga

Przydatne akcesoria dla czworonoga

Planując zakup lub adopcję psa, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że również mieszkanie trzeba dobrze przygotować, aby zwierzak miał swój kąt i czuł się dobrze. Można przebierać w matach dla psa, posłaniach czy poduszkach, na których zwierze może spać. Ważna jest wielkość kupionej maty, ponieważ mały szczeniak szybko rośnie i może się okazać, że już po dwóch miesiącach wybrane posłanie, odpowiedniego rozmiaru dla małego pupila, będzie za małe dla podrośniętego pieska. Żeby oszczędzić sobie kłopotu i kupowania kolejnych akcesoriów w większym rozmiarze od razu można takie kupić.

Oprócz łóżka potrzebne będą też miski. Tutaj faktycznie najlepiej będzie kupić małe na początek, ponieważ ilość karmy dla szczeniaka jest znacznie mniejsza niż dla dorosłego psa. Na szczęście miseczki są o wiele tańsze od posłania, dlatego bez problemu można je częściej wymieniać i nie będzie to kosztowne. Trzeba kupić co najmniej trzy pojemniki: na karmę suchą, mokrą i na wodę. Oczywiście wszystko zależy od wybranego modelu żywienia, ponieważ niektóre rasy można karmić tylko suchą karmą, a więc wystarczą dwie miseczki.

Co jeszcze kupić dla psa?

Każde zwierzę trzeba choćby kąpać co jakiś czas. Nie można więc pominąć kosmetyków dla czworonogów, ponieważ choćby szampony są tworzone z innych składników, niż te przeznaczone dla ludzi. Złym pomysłem byłoby wykąpanie psa w swoim ulubionym kosmetyku myjącym. Pamiętać koniecznie trzeba o perfumie dla psa. Zadaniem produktu nie jest dodanie zwierzakowi ładnego zapachu, ale oddanie mu jego. Dzięki nim po kąpieli pies nie będzie uciekał, aby tarzać się w błocie czy po prostu brudzić.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście + 16 =