Jak poprawić funkcjonowanie układu trawiennego?

Jak poprawić funkcjonowanie układu trawiennego?

Wiele osób po spożyciu posiłku odczuwa przepełnienie w żołądku i często miewa wzdęcia. Jest to wyraźny sygnał, że warto w końcu zadbać o układ pokarmowy, tak aby cały skomplikowany proces trawienia odbywał się wystarczająco szybko oraz sprawnie. Oczywiście najprościej byłoby całkowicie zrezygnować z wszelkich tłustych i przetworzonych produktów, ale dla większości z nas jest to zadanie niewykonalne. Dlatego należy wdrożyć kilka skutecznych metod, które zostaną opisane w niniejszym artykule. Jedną z nich jest regularne przyjmowanie suplementów na oczyszczanie organizmu. Kupimy je w tym sklepie: https://xmil.pl/kategoria/odchudzanie-i-oczyszczanie/.

Odpowiednia dieta i aktywność ruchowa to klucz do sukcesu 

Kluczowym warunkiem dobrego funkcjonowania układu trawiennego jest powolne jedzenie i dokładne przeżuwanie każdego kęsa (najlepiej minimum 20 razy). Dzięki temu jest on idealnie rozdrobniony, a przez to przygotowany do trawienia w przewodzie pokarmowym. Dodatkowym atutem takiego działania jest szybsze najadanie się poprzez pobudzenie ośrodka sytości w mózgu. Kolejnym istotnym elementem profilaktyki jest regularne picie naparów ziołowych , pozwalających skutecznie walczyć z przejedzeniem oraz niestrawnością, a także wspomagających wydzielanie soków trawiennych.

Największe znaczenie ma jednak prawidłowa dieta. Musi być ona bogata w warzywa i owoce tropikalne, ponieważ zawarte w nich składniki aktywują enzymy trawienne. Oprócz tego zaleca się spożywanie kiszonek – są bowiem bogate w bakterie kwasu mlekowego i ograniczają rozwój różnych drobnoustrojów chorobotwórczych oraz gnilnych. Jeśli cierpimy na niedobór enzymów trawiennych, wówczas rozwiązaniem jest też przyjmowanie stosownych suplementów diety. Ostatnim elementem dbania o omawiany układ jest systematyczna aktywność ruchowa, wpływająca pozytywnie na pracę jelit (gwarancja braku wzdęć i zaparć).

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dwa =