Na jaki środek transportu się zdecydować podczas długodystansowej podróży?

Na jaki środek transportu się zdecydować podczas długodystansowej podróży?

Chociaż turystyka boryka się ostatnimi czasy z dużymi problemami, to ludzie nadal przemieszczają się z miejsca na miejsce. Przeprowadzki, konieczność zmiany pracy, chęć odwiedzenia najbliższych lub rodziny – wszystko to motywuje do pokonywania setek kilometrów. Pojawia się zatem pytanie: jaki środek transportu powinniśmy wybrać?

Samolot? Nie zawsze najszybszy!

W powszechnym przekonaniu samolot to najszybszy i najtańszy środek transportu. Niestety, istnieje wiele wyjątków od tej reguły. Po pierwsze, do czasu podróży należy wliczyć dojazd na lotnisko i konieczność przejścia odprawy. Po drugie, lotniska zlokalizowane są najczęściej w większych miastach lub blisko popularnych destynacji turystycznych. Co więcej, część ekspertów określa loty jako nieekonomiczny i nieekologiczny rodzaj podróży.

A może cztery kółka?

W niektórych sytuacjach warto więc zdecydować się na podróż busem, takim jak np. http://www.dagmas.pl. Ten rodzaj transportu jest szczególnie popularny w przypadku kierunków tzw. emigracji zarobkowej Polaków (np. Niemcy czy Holandia). Warto pamiętać, że busy kursują pomiędzy poszczególnymi, gęsto rozmieszczonymi punktami w prawie każdym miejscu świata, są zatem najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =