Najnowsze trendy w budownictwie – na jaki dom się zdecydować?

Budowlanka
info-market
Najnowsze trendy w budownictwie – na jaki dom się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budownictwo mieszkaniowe bez przerwy się rozwija, co skutkuje pojawianiem się rozmaitych trendów. Niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozwiązania proekologiczne, a także pozytywnie wpływające na komfort przebywania w pomieszczeniach i pozwalające sporo zaoszczędzić w skali roku. Obecnie zaskakująco dużą popularnością cieszą się domy z drewna nowoczesne wykonane w technologii szkieletowej – czyli z gotowych elementów prefabrykowanych. 

Świetne propozycje dla osób ceniących sobie wygodne życie

Wspomniane we wstępie domy to konstrukcje zbudowane z certyfikowanych desek o grubości około 40 milimetrów, solidnych belek i innych komponentów drewnianych. Są one cenione zwłaszcza za szybkość montażu. Standardowy czas realizacji wynosi w tym przypadku między 90 a 120 dni. Tego rodzaju obiekty charakteryzują się żywotnością porównywalną z tradycyjnymi budynkami murowanymi, a jednocześnie są od nich znacznie tańsze i bardziej energooszczędne (wymagają zaledwie 50-60 kWh/m2 rocznie). Jakby tego było mało, wpływają korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie przebywających wewnątrz osób – głównie z powodu zdolności do samoregulacji wilgotności i braku substancji alergicznych w materiale konstrukcyjnym. Kolejny wartościowy trend to dom inteligentny, wyposażony w szereg nowoczesnych systemów obsługiwanych za pomocą pilota bądź aplikacji w smartfonie. Normą w takim obiekcie jest sterowane zdalnie oświetlenie, ogrzewanie, rolety, okna, drzwi i kamery monitoringu. Uzupełnienie stanowią natomiast czujniki zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa (dymu, gazu, zalania). Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o domu pasywnym, wyróżniającym się bardzo niskim zapotrzebowaniem energetycznym, nie przekraczającym 15 kWh/m² rocznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda pomoc psychologa przez Internet?
Jak wygląda pomoc psychologa przez Internet?
Rozwój technologii sprawia, że coraz więcej rzeczy i spraw możemy dziś załatwić bez wychodzenia z domu. Dotyczy to również tak […]
Polecamy