Kiedy kupić, a kiedy lepiej wynająć dźwig

Kiedy kupić, a kiedy lepiej wynająć dźwig

W trakcie wykonywania rozmaitych prac o charakterze budowlanym, transportowym oraz montażowym zachodzi niemal zawsze konieczność podnoszenia ciężkich obiektów. Najlepiej nadają się do tego celu różnego rodzaju dźwigi. Mamy przy tym do wyboru dwie opcje – zakup takiej maszyny lub jej wynajęcie od firmy zewnętrznej. Największą popularnością w kategorii urządzeń dźwigowych cieszą się zdecydowanie żurawie samojezdne, czyli konstrukcje składające się z podnośnika oraz podwozia. 

Wszystkie za i przeciw

Zakup dźwigu to zazwyczaj ogromna inwestycja finansowa – i to niezależnie od tego, czy nabywamy sprzęt zupełnie nowy, czy też używany. Dlatego rozwiązanie to jest idealne przede wszystkim dla dużych firm funkcjonujących na rynku od dłuższego czasu (dysponują przeważnie sporym kapitałem) albo używających omawianej maszyny regularnie (przy każdym zleceniu). W tych obu przypadkach kupno może się okazać w pełni opłacalne, ponieważ wydane pieniądze zostaną stosunkowo szybko odrobione.

Wynajem jest natomiast znacznie bardziej rozsądną opcją w sytuacji, gdy dane przedsiębiorstwo istnieje od niedawna lub wykorzystuje dźwig jedynie od czasu do czasu. Tutaj wydawanie jednorazowo olbrzymich środków finansowych kompletnie mija się z celem, bo urządzenie będzie stało głównie na placu i z pewnością nie zapracuje na swoją spłatę. Pamiętajmy również o tym, że posiadając pojazd na własność jesteśmy zmuszeni do utrzymywania go w należytym stanie technicznym i zapewniania mu profesjonalnych przeglądów serwisowych, co przecież kosztuje niemało. Na szczęście wynajem zwalnia nas z tego przykrego obowiązku.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 6 =