Kliny dachowe i styropianowe

Budowlanka
info-market
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kliny styropianowe trójkątne

Wykorzystuje się je do płaskich dachów, które pokryte są papą termozgrzewalną. Ich zadaniem jest rozprowadzanie wody opadowej na powierzchni dachu. Wymiary, jakie dostępne są w sprzedaży klinów to 5 na 5 cm i 10 na 10 cm. Stosuje się je przy obróbkach papowych świetlików, ogniomurów, kominów, ścian, attyk. Za ich pomocą możemy uzyskać bardzo płynne przejścia z pokrycia dachowego, czyli z poziomej powierzchni do powierzchni w pionie. Dzięki temu zmniejsza się kąt załamania papy termozgrzewalnej, przez co jej parametry użytkowe są o wiele lepsze. To rozwiązanie powoduje brak gromadzenia się wody opadowej blisko komina. Takie trójkątne kliny przykleja się specjalnym klejem bitumicznym, który jest bardzo plastyczny. Jeśli nie są one oklejone papą, powinno się przykryć klin pasem podkładowej papy. To zabezpieczenie ochroni kliny dachowe przed stopieniem się, gdy papa będzie zgrzewana.

Spadki styropianowe

Jeśli spadek dachu, jest źle wyprofilowany, lub jeśli chcemy zmniejszyć jego ciężar, powinniśmy zastosować styropianowe kliny profilujące. Jeśli chcemy uzyskać pożądany kształt dachu i odpowiedni jego spadek, uformować go pomogą nam kliny spadkowe styropianowe. Istnieją trzy rodzaje płyt modułowych: płyta korytkowa, płyta skośna z jednokierunkowym spadkiem i płyta grzbietowa. Takie płyty można zakupić w rozmiarach 1 × 1 metr. Przy ich wykorzystaniu, można wyprofilować spadek na wszystkich rodzajach dachów. Kliny styropianowe, mocowane są przy wykorzystaniu kleju bitumicznego lub łączników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Właściwości płyty tarasowej
Właściwości płyty tarasowej
Estetyka i trwałość płyt Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie tarasu za pomocą płyt tarasowych. Rosnąca popularność tego rodzaju […]
Polecamy