Jakie są rodzaje izolacji termicznych?

Jakie są rodzaje izolacji termicznych?

Dlaczego się to stosuje?

Izolacja termiczna to materiał, który zmniejsza przepływ ciepła w budynku lub poza nim. W większości przypadków celem jest zmniejszenie strat i zysków ciepła przez ściany i dach. Ilość zastosowanej izolacji zależy od klimatu, w którym mieszkasz i Twoich osobistych preferencji.

Istnieją trzy główne rodzaje izolatorów termicznych:

Sztywna płyta piankowa 

Ten rodzaj pianki występuje w arkuszach lub blokach, które można przyciąć, aby dopasować do dowolnej przestrzeni. Jest ona często używana do izolacji ścian, ale może być również używana do izolacji sufitu.

Maty z włókna szklanego 

Maty te są wykonane z włókien szklanych, które są umieszczone pomiędzy dwoma warstwami papieru. Są one powszechnie stosowane na poddaszach i w szczelinach, a także na ścianach i podłogach.

Wypełnienie luźne 

Wypełnienie luźne to puszysty materiał wykonany z przetworzonego szkła, koralików akrylowych lub włókien wełny mineralnej, który można wdmuchiwać na poddasze lub w inne puste przestrzenie (np. za płytą gipsową). Ten rodzaj izolacji najlepiej nadaje się do małych prac, takich jak wdmuchiwanie przestrzeni na poddaszu lub dodawanie izolacji pod belkami stropowymi.

Jeśli chcesz poznać szczegóły, to koniecznie sprawdź stronę: https://thermowhite.info/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =