Jak dbać o higienę zębów u psa?

Sposób życia i styl
info-market
Jak dbać o higienę zębów u psa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna pielęgnacja czworonoga jest wymagająca, ale niezbędna, aby pupil rozwijał się prawidłowo.  Właściciele psów zazwyczaj całą uwagę skupiają na  dbaniu o konkretne części ciała zwierzęcia, pomijając zęby, które z biegiem czasu dają się we znaki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów ułatwiających rutynę pielęgnacyjną.  Pozwala to na sprawne dbanie o uzębienie psiego przyjaciela. 

Czyszczenie zębów poprzez jedzenie 

Możliwości jest wiele. Pies może oczyszczać swoje zęby poprzez właściwą dietę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. Szczoteczkę do zębów zastąpić mogą produkty takie jak; specjalne kości, które przyczyniają się do ścierania kamienia nazębnego, czy też odpowiednio dobrane przysmaki dentystyczne niezawierające w składzie cukru. Dodatkowo strzałem w dziesiątkę będzie wprowadzenie do rutyny żywieniowej produktów odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej takich jak: 

– Algi morskie – walczące z kamieniem nazębnym. Dostępne w proszku lub w składzie produktów przeznaczonych dla psów. 

– Mięta – pozytywnie wpływająca na nieprzyjemny zapach z pyska czworonoga,

– Bulwa korzeniowa – zazwyczaj spotykana w formie gryzaków o ciekawym, niespotykanym kształcie,

– Specjalne produkty do dbania o higienę zębów.

Gdy dieta pupila jest odpowiednio dopasowana pod kątem dbania o higienę zębów, można zagłębić temat o kolejne zagadnienia, które pomogą w pielęgnacji. Obecnie szacuje się, iż 80% psów cierpi na choroby zębów i dziąseł, dlatego jedzenie nie zawsze może okazać się skuteczne. Warto jest w tym celu odwiedzić sklep internetowy z artykułami dla zwierząt, aby zapoznać się z całą gamą niezbędnych produktów do dbania o właściwą profilaktykę czworonoga.  Najlepiej sięgnąć po wyroby medyczne dostępne w sklepach zoologicznych takie jak szczoteczki i pasty z dodatkiem  kaolinu, czyli białej glinki. Uzębienie psa powinno się czyścić systematycznie co 2-3 dni.  Wilgotne ściereczki do czyszczenia zębów. Minimalizują  one uszkodzenia tkanki dziąseł, natomiast pozytywnie wpływają na czystość jamy ustnej, usuwając bakterie oraz czyszcząc płytkę nazębną. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sofa jako najważniejszy mebel salonowy
Sofa jako najważniejszy mebel salonowy
Trwałość i efektowny wygląd Sofa to mebel, który można znaleźć w każdym salonie. To na nim zwykle siedzą domownicy podczas […]
Polecamy