Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym

Wszystko, co trzeba wiedzieć o pellecie drzewnym

Czym jest pellet drzewny?

Pellet to paliwo wytwarzane z odpadów drzewnych, występujące zazwyczaj w postaci sprasowanych wałków o różnej średnicy. Jego produkcja polega na rozdrobnieniu i suszeniu odpadów, które następnie poddawane są procesowi granulacji pozwalającemu uzyskać ostateczny kształt produktu. W sprzedaży dostępne są różne rodzaju paliwa. Pellet drzewny wytwarzany jest z trocin i zrębek, natomiast pellet agro powstaje ze słomy, siana lub biomasy. Wyróżnia się także opał powstający z łusek słonecznika lub innych odpadów drzewnych. Paliwo to przeznaczone jest przede wszystkim dla indywidualnych odbiorców i wykorzystywane do ogrzewania domów. Jego charakterystyczną cechą jest wysoka wartość energetyczna na poziomie 19 500 kJ/kg.

Najważniejsze korzyści z palenia pelletem

Podstawową korzyścią z ogrzewania domu pelletem drzewnym jest to, że opał ten jest w pełni ekologiczny i nie powoduje zanieczyszczenia środowiska. Co ważne paliwo wytwarzane jest z materiałów wtórnych i ma charakter odnawialny. Rosnące ceny węgla i jego pochodnych sprawiają, że korzystanie z pelletu staje się coraz bardziej opłacalne i ekonomicznie uzasadnione. Dobrej jakości opał, taki jak ten dostępny na stronie https://www.sambudrol.pl/, wyróżnia się wilgotnością na poziomie 12-15 procent i ciężarem właściwym wynoszącym około 0,60-0,70 kg/l. Jest łatwy do rozpalenia, daje dużo ciepła i pozostawia niewiele popiołu. Przyjmuje się, że z jednej tony produktu powstaje około 5 kg popiołu, który może zostać wykorzystany jako nawóz pod trawnik. Osoby korzystające z pelletu drzewnego podkreślają, że palenie tym paliwem jest wygodne i zautomatyzowane.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − pięć =