Jak prać bieliznę?

Jak prać bieliznę?

Bielizna to taki element garderoby, który nosimy każdego dnia – mówi się nawet, że to nasza druga skóra. Z tego powodu szybko się brudzi, zużywa i po jakimś czasie zaczyna tracić kolor. Kluczem do przedłużenia jej dobrego wyglądu jest wyłącznie prawidłowe pranie, które zapewni jej odpowiednią miękkość, oraz zapach, a także spowoduje, że zawsze będzie seksowna. Aby zatem przedłużyć żywotność bielizny, należy stosować się do kilku kluczowych zasad dotyczących jej czyszczenia.

Proste triki, które zawsze się sprawdzą

Pranie bielizny może nam dostarczyć sporo kłopotów. Chodzi przede wszystkim o wybór sposobu prania – czy lepiej robić to ręczne, czy może w pralce? Z uwagi na to, że bielizna jest zazwyczaj wykonana z materiałów bardzo delikatnych, takich jak jedwab albo koronka, zdecydowanie lepszym pomysłem jest pranie jej za pomocą własnych rąk.

W tym celu należy stanik lub majtki dla kobiet włożyć do miski z ciepłą wodą i płynem, delikatnie zamieszać i zostawić całość na niespełna pół godziny, tak aby dokładnie nasiąkła. Po tym czasie trzeba sprać ręcznie wszelkie zabrudzenia, a następnie delikatnie spłukać pianę, dbając o to, by za mocno nie rozciągać materiału.

Bielizna damska może być również czyszczona mechanicznie w pralce – to rozwiązanie dla osób wygodnych i tych, które nie mają zbyt dużo czasu. Warto podkreślić, że pralka powinna posiadać dedykowaną funkcję do prania bielizny. Wystarczy wtedy bowiem włączyć urządzenie i czekać, aż wykona za nas całą pracę. Jeżeli takiej opcji nie posiada, wówczas koniecznie trzeba wybrać program jak najbardziej delikatny i ustawić pranie na maksymalnie 40 stopni. Prędkość wirowania powinna wynosić między 400 a 500 obrotów.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + siedemnaście =