Jak ochronić mieszkanie przed nagrzaniem?

Jak ochronić mieszkanie przed nagrzaniem?

Nagrzane mieszkanie to nic przyjemnego, szczególnie przy wzmożonych, letnich upałach. Oczywiście dla wielu rozwiązaniem jest wiatrak czy nawet klimatyzacja. Jednak zawsze lepiej, a też przede wszystkim ekonomiczniej jest zapobiegać niż zniwelować skutki gorącej aury. W tym celu warto zastanowić się, jak chronić domową przestrzeń przed przegrzaniem. Niektórzy błędnie zakładają, że wpuszczenie świeżego powietrza ostudzi nieco atmosferę we wnętrzu domu. To oczywiście błąd! W ten sposób gorące masy powietrza wdzierają się wprost w domowe przestrzenie.

Zacienienie przede wszystkim

Słońce nagrzewa nie tylko powietrze, ale także szyby. Dlatego tak ważne jest, aby postawić na ich zacienienie, szczególnie w miejscach, gdzie promieniowanie jest wyjątkowo długie. W tym celu najlepszym rozwiązaniem są zwłaszcza żaluzje drewniane Gdańsk na przykład to miasto, gdzie w lecie słońce zachodzi najpóźniej w Polsce. To właśnie z tego powodu, przy wzmożonych upałach, w zależności od strony na którą wychodzą okna, żaluzje mogą spełniać swoje funkcje nawet do około godziny 20-21! Warto wybierać zacienienie z naturalnych materiałów, takich właśnie jak drewno, dzięki czemu nie będzie dochodzić do dodatkowego przegrzania tworzywa, z jakiego są wykonane.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 6 =