Jak ochronić mieszkanie przed nagrzaniem?

Ogród i dom
info-market
Jak ochronić mieszkanie przed nagrzaniem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nagrzane mieszkanie to nic przyjemnego, szczególnie przy wzmożonych, letnich upałach. Oczywiście dla wielu rozwiązaniem jest wiatrak czy nawet klimatyzacja. Jednak zawsze lepiej, a też przede wszystkim ekonomiczniej jest zapobiegać niż zniwelować skutki gorącej aury. W tym celu warto zastanowić się, jak chronić domową przestrzeń przed przegrzaniem. Niektórzy błędnie zakładają, że wpuszczenie świeżego powietrza ostudzi nieco atmosferę we wnętrzu domu. To oczywiście błąd! W ten sposób gorące masy powietrza wdzierają się wprost w domowe przestrzenie.

Zacienienie przede wszystkim

Słońce nagrzewa nie tylko powietrze, ale także szyby. Dlatego tak ważne jest, aby postawić na ich zacienienie, szczególnie w miejscach, gdzie promieniowanie jest wyjątkowo długie. W tym celu najlepszym rozwiązaniem są zwłaszcza żaluzje drewniane Gdańsk na przykład to miasto, gdzie w lecie słońce zachodzi najpóźniej w Polsce. To właśnie z tego powodu, przy wzmożonych upałach, w zależności od strony na którą wychodzą okna, żaluzje mogą spełniać swoje funkcje nawet do około godziny 20-21! Warto wybierać zacienienie z naturalnych materiałów, takich właśnie jak drewno, dzięki czemu nie będzie dochodzić do dodatkowego przegrzania tworzywa, z jakiego są wykonane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaprezentować ubrania w sklepie w atrakcyjny sposób?
Jak zaprezentować ubrania w sklepie w atrakcyjny sposób?
Podstawą do tego, aby sklep odzieżowy cieszył się popularnością wśród klientów jest właściwe eksponowanie odzieży, która jest w nim dostępna. […]
Polecamy