Poduszka – dodatek nie tylko do sypialni

Poduszka - dodatek nie tylko do sypialni

Myśląc o poduszkach, najczęściej mamy przed oczami te w łóżku, które kładziemy pod głowę idąc spać. A przecież to element aranżacyjny mieszkania, który sprawdzi się w różnych pomieszczeniach i w wielu sytuacjach! Poduszki mają wyjątkową zaletę – są nie tylko praktyczne, ale też ładne. Potrafią więc zapewnić nam komfort, jednocześnie ozdabiając wnętrze. 

W jakich pomieszczeniach najlepiej je umieścić?

W salonie poduszki umieszczamy na kanapie i na fotelach. Przydadzą się do podparcia pleców, głowy lub ramion. Możemy zdecydować się na różne kształty, wielkości i poziomy miękkości. Dzięki temu każdy z domowników wybierze poduszkę, która najbardziej mu odpowiada. Jak powinno wyglądać pokrycie takiej wypoczynkowej poduszki? Przede wszystkim niech pasuje do pozostałych elementów wnętrza stylem i kolorem. Nie trzeba się obawiać intensywnych barw, ale muszą one występować na kilku przedmiotach. Idealnym połączeniem będą poduszki i zasłony w tym samym kolorze. Eksperymentuj również z tkaninami. Bawełna wygląda naturalnie, atłas elegancko, a frędzle nowocześnie – wybierz styl, który jest ci najbliższy.

W jadalni stosujemy poduszki na krzesła, dlatego ważna jest ich funkcjonalność. Będziemy na nich siedzieć, więc muszą być wygodnie i stabilnie trzymać się podłoża. Można wybierać z poduszek tylko na siedzenie lub takich, które obejmują również oparcie. Ich wygląd nie powinien dominować nad wyglądem krzesła – lepiej, żeby harmonijnie ze sobą współgrały. W kwestii tkaniny, najrozsądniej zdecydować się na taką, którą z łatwością będzie można wyprać.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 10 =