Regeneracja czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii siłownika hydraulicznego?

Motoryzacja i technologia
info-market
Regeneracja czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii siłownika hydraulicznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siłowniki hydrauliczne wykorzystywane są w bardzo wielu rozwiązaniach. Znajdziemy je w maszynach budowlanych, takich jak koparka albo spychacz. Są również obecne w ciągnikach rolniczych, gdzie służą możliwości podnoszenia i opuszczania np. pługów w trakcie prac polowych. Są wykorzystywane również w instalacjach hydrauliki siłowej, a więc między innymi w przedsiębiorstwach obrabiających materiały metalowe. Niestety siłownik nie jest urządzeniem wiecznym i po jakimś czasie zaczyna pracować gorzej. Sprawdzamy, co wtedy możemy zrobić.

Rodzaje awarii siłowników

Zazwyczaj dochodzi do awarii wewnętrznej, a więc takiej w której płyn nie wydobywa się na zewnątrz. Tłoczysko ma uszczelnienia, które zużywają się z każdym ruchem w cylindrze. Gdy ich zużycie jest już skrajnie duże, siłownik traci swoje właściwości i może nie być w stanie pracować wcale. W tym przypadku dobrym wyjściem jest regeneracja. Firmy, takie jak Hydrotop produkują zarówno nowe siłowniki, jak i zestawy naprawcze. W zestawie takim znajdziemy uszczelnienia, które po założeniu sprawią, że urządzenie będzie działać jak nowe.

Wyciek płynu z siłownika

Rzadziej występującym rodzajem awarii jest uszkodzenie uszczelnień zewnętrznych, co powoduje że płyn zaczyna wyciekać w widocznym miejscu. W tym przypadku urządzenie również będzie działać coraz słabiej, z uwagi na brak możliwości utrzymania ciśnienia wewnątrz cylindra. Dopóki ścianki nie są zniszczone, również tutaj można wykorzystać zestaw naprawczy i zregenerować siłownik. Jest to znacznie tańsze od zakupu nowego urządzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oficjalne przyjęcie – zasady doboru kreacji
Oficjalne przyjęcie – zasady doboru kreacji
Podczas formalnego spotkania zależy nam na tym, by prezentować się elegancko oraz stosownie do sytuacji, w której się znajdujemy. Niestety, […]
Polecamy