Czy na oddaniu auta do skupu można zarobić?

Czy na oddaniu auta do skupu można zarobić?

Właściciele starych i używanych samochodów osobowych często mają spory problem z ich pozbyciem się przed zakupem nowego auta. Znakomitym rozwiązaniem jest wówczas oddanie pojazdu do specjalistycznego skupu, gdzie zostanie on rzetelnie wyceniony. Podstawowe zalety tej opcji to w szczególności ekspresowy proces sprzedaży, minimum formalności, a przede wszystkim możliwość zarobienia całkiem niezłych pieniędzy. Jeśli interesuje nas uczciwy skup aut Otwock to miasto, w którym tego rodzaju punkt działa od kilku lat.

Ostateczna kwota zależy od kilku czynników

Do skupu można oddać nie tylko samochody zniszczone wskutek wypadku oraz stare, ale również po-leasingowe czy zabytkowe. Większość z nich jest w indywidualny sposób wyceniana na podstawie oględzin dokonanych przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę. W trakcie przeglądu bierze on pod uwagę stan wizualny i techniczny maszyny, jej model, rocznik oraz przebieg. Usługa ta jest całkowicie darmowa, a jej rezultat to wstępna wycena, która może zostać zaakceptowana lub odrzucona przez klienta. Ma on bowiem zawsze możliwość negocjowania ostatecznej kwoty za swój pojazd.

Stawka za używany, ale zachowany w niezłym stanie samochód osobowy wynosi przeważnie od 60 do nawet 80% jego wartości na rynku wtórnym. Oczywiście w przypadku drastycznie uszkodzonych i nienadających się już do dalszego użytku aut spada ona do minimalnego poziomu około 500-1000 zł. W niektórych punktach cena jest wyliczana według stałej stawki 0,60-0,80 gr za kilogram, choć dotyczy to głównie maszyn przeznaczonych stricte na złom. Przy okazji pamiętajmy, że dodatkowe koszty wynikające z ukrytych wad zawsze pokrywa dany skup.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + dwanaście =