Kabel antenowy – do czego służy?

Motoryzacja i technologia
info-market
Kabel antenowy – do czego służy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kabel antenowy można znaleźć w wielu różnych typach urządzeń. Jest on używany w domach i firmach do przesyłania sygnałów z jednego miejsca do drugiego. Jeśli masz telewizor lub radio, prawdopodobnie widziałeś już ten rodzaj kabla.

Czym się charakteryzuje?

Kabel antenowy może być używany na różne sposoby w zależności od rodzaju sprzętu, z którym jest używany. Najczęstszym zastosowaniem jest wysyłanie fal radiowych. Jednak może być również używany do wysyłania innych rodzajów promieniowania elektromagnetycznego, jak również, w tym światła, mikrofal i promieniowania podczerwonego. Ten rodzaj kabla znajduje się nie tylko w domowych urządzeniach elektronicznych, ale także w urządzeniach przemysłowych, takich jak komputery i systemy radarowe, jak również.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze kabla?

Wybierając kabel antenowy, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, należy określić, jaka siła sygnału jest potrzebna na każdym końcu kabla poprzez zmierzenie impedancji sprzętu i porównanie tej liczby z impedancją anteny. Jeśli istnieje zbyt duże niedopasowanie impedancji pomiędzy dwoma urządzeniami, nie będą one funkcjonować razem prawidłowo. Dodatkowo, określ jak duże straty występują przy przesyłaniu sygnałów przez kabel antenowy, mierząc jego współczynnik tłumienia (ACR) za pomocą omomierza lub woltomierza ustawionego na tryb omowy. Tłumienie jest mierzone w decybelach na jednostkę długości (dB/m). Następnie można porównać tę liczbę ze specyfikacją strat sygnału, aby dowiedzieć się, czy spełnia ona wymagania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym zajmuje się prawnik?
Czym zajmuje się prawnik?
Prawnicy to osoby zawodowo pomagające ludziom w kwestiach prawnych. Są oni nie tylko przeszkoleni w zakresie prawa, ale mają również […]
Polecamy