Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?

Budowlanka
info-market
Na co zwrócić uwagę wybierając kostkę brukową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kostka brukowa jest bardzo często wybieranym materiałem na budowę chodników, parkingów czy innych elementów w ogrodzie lub wokół domu. Jest to inwestycja na lata, dlatego podczas jej wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że posłuży ona w nienaruszonym stanie przez długi czas.

Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową?

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba położyć nacisk jest jakość kostki. Powinna być ona produkowana zgodnie z normami europejskimi oraz posiadać stosowne oznaczenia. Dzięki temu wiemy, że do jej produkcji użyty został najwyższej jakości materiał, który posiada odpowiednie parametry użytkowe. Trzeba także zwrócić uwagę na jej grubość. Musi być dostosowana do miejsca, w którym będzie ona używana. Jeśli chcemy położyć ją np. na parkingu, na którym będą parkowały samochody o różnej masie trzeba wybrać zdecydowanie grubsze wersje, niż te, z których chcemy zbudować ścieżkę w ogrodzie. Niezwykle istotny jest także kształt kostki brukowej oraz jej styl. Jeśli ma ona stanowić element aranżacji ogrodu lub chcemy ją umieścić przed domem warto zdecydować się na taką, której styl i wzornictwo będą pasowały do fasady budynku oraz całej aranżacji. W zależności od potrzeb i upodobań można zdecydować się na klasyczne trapezowe kształty lub nowoczesną kostkę o nieregularnych kształtach, która swoim wyglądem przypomina nieco kamienie. Na rynku dostępne są także różne kolory kostki. Przy jego wyborze warto także wziąć pod uwagę kolor dachu, elewacji czy stolarki okiennej. W miejscach często uczęszczanych, w których będzie narażona na szybkie i duże zabrudzenia warto zdecydować się na ciemniejsze kolory. Wybierając kostkę brukową trzeba także zwrócić uwagę na jej cenę i sprawdzić, czy jej zakup mieści się w wyznaczonym budżecie. Oprócz jakości samej kostki niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie gruntu oraz jej ułożenie. Prace te warto zlecić doświadczonej firmie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że zostanie to wykonane w sposób właściwy. Jedną z nich znajdziemy na stronie http://ptbborkowski.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rolety okienne – jakie są ich rodzaje?
Rolety okienne – jakie są ich rodzaje?
Rolety okienne są powszechnym sposobem zasłaniania okien i kontrolowania ilości światła, które wpada do domu lub biura. Mogą być również […]
Polecamy