Do czego służą zawory wodne?

Budowlanka
info-market
Do czego służą zawory wodne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacje wodociągowe są bardzo złożone i niejednokrotnie wymagają konserwacji różnych elementów i podzespołów. By ułatwić to działanie, stosuje się specjalne zawory, którymi można odciąć dopływ wody do konkretnych elementów sieci. W ten sposób nie ma konieczności wyłączania dopływu do wszystkich odbiorników.

Działanie zaworu do wody

Zawory możemy podzielić na ręczne oraz automatyczne. Te pierwsze są zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione. Zamykanie i otwieranie przepływu osiąga się poprzez operowanie rękojeścią, bądź zakręcanie i odkręcanie zasuwy. Najczęściej używanym typem jest zawór kulowy, gdzie przepływ cieczy odbywa się poprzez otwór wydrążony w kuli. Jej obrót o 90 stopni względem kierunku przepływu powoduje natomiast odcięcie dopływu wody do dalszego elementu instalacji. Stąd nazywane są one też zaworami odcinającymi.

Zawory automatyczne

W handlu znajdziemy również zawory sterowane elektrycznie. Na stronie http://burkert-polska.pl/Zawor-do-wody.html możemy zobaczyć jak wygląda taki zawór. Może być on stosowany zarówno w instalacji wody zimnej jak i gorącej (do 90 stopni Celsjusza). Umożliwia sterowanie przepływem niezależnie od działania człowieka. Najczęściej spotyka się je w instalacjach centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W co zaopatrzyć sklep internetowy?
W co zaopatrzyć sklep internetowy?
Sklepy internetowe z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z wygody i komfortu kupowania […]
Polecamy