Biopreparaty do ogrodu – czy warto je stosować?

Biopreparaty do ogrodu - czy warto je stosować?

Coraz więcej osób chce posiadać piękny ogród bez stosowania sztucznych nawozów i oprysków. Uprawiane owoce i warzywa są wtedy zdrowsze, posiadają mnóstwo składników odżywczych i są bezpieczne dla człowieka. W odpowiednio przygotowanej glebie rośliny rosną szybciej i rodzą większy plon. Lepiej również sobie radzą z pobieraniem wody i soli mineralnych. Zdecydowanie się na naturalne nawozy przynosi również wiele korzyści dla środowiska.

Co zrobić, aby ziemia w ogrodzie była żyzna?

Wiele osób stosuje do uprawy roślin sztuczne nawozy, aby przyspieszyć wzrost warzyw i owoców. Jest to jednak rozwiązanie nieekologiczne i niezdrowe. Znacznie lepiej zakupić biopreparaty do ogrodu. Są to produkty, które można stosować bezpośrednio do gleby, jak również do kompostownika. Materia organiczna pochodząca ze ściętej trawy, gałązek i innych części roślin świetnie sprawdza się jako naturalny nawóz. Proces kompostowania jest jednak dość długi. Może on potrwać od 6 miesięcy do nawet roku. W tym czasie, zwłaszcza latem z kompostownika wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie biopreparatu. Produkt ten przyspiesza procesy kompostowania i niweluje powstające wówczas zapachy. W ten sposób można wyprodukować naturalny nawóz w niespełna dwa miesiące. Biopreparaty zmniejszają również końcową objętość biomasy, dlatego można pozbyć się większej ilości trawy i ściętych gałęzi. Przygotowany w ten sposób nawóz jest naturalny i wolny od szkodliwych substancji. Świetnie użyźnia glebę, dzięki czemu uprawiane rośliny są dorodne i zdrowe.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 17 =