Metody na ocieplenie poddasza

Budowlanka
info-market
Metody na ocieplenie poddasza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poddasze to świetnie miejsce do tego, aby urządzić w nim dodatkowy pokój. Ze względu jednak na bezpośrednie położenie pod dachem jest to miejsce, w którym najczęściej dochodzi do strat ciepła. Aby zapobiec nadmiernemu wychładzaniu się poddasza, co z kolei przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie, konieczne jest wykonanie ocieplenia. Warto dowiedzieć się, jak można to zrobić skutecznie.

W jaki sposób wykonuje się ocieplenie poddaszy?

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do ocieplania budynków jest styropian. Jest on łatwy w obróbce i świetnie sprawdza się jako izolacja. Dodatkowo jest także odporny na działanie wilgoci. Do wykonania ocieplenia poddasza można również wybrać wełnę mineralną. Posiada ona dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne, dzięki czemu dodatkowo wycisza pomieszczenia. Jest niepalna, więc zabezpiecza drewniane elementy konstrukcji przed ogniem. Nowoczesną metodą ocieplania jest stosowanie pianki poliuretanowej. Jest ona łatwa w montażu i dociera w każdy, najmniejszy nawet zakamarek. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane, tak jak należy warto zdecydować się na sprawdzoną firmę wykonującą ocieplenie poddasza Poznań to miasto, w którym można takie znaleźć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym różni się sofa od zwykłej kanapy?
Czym różni się sofa od zwykłej kanapy?
Wiele osób stosuje zamiennie pojęcie “sofa” i “kanapa” jako określenie jednego funkcjonalnego mebla. Jednakże używanie tych słów jako synonimów jest […]
Polecamy