Żywica – czym jest i dlaczego warto stosować ją w ramach wykończenia i aranżacji wnętrz?

Budowlanka
info-market
Żywica – czym jest i dlaczego warto stosować ją w ramach wykończenia i aranżacji wnętrz?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żywica epoksydowa jest coraz częściej materiałem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Tworzy się z niej nie tylko efektowne posadzki, ale także może zdobić elementy mebli. Żywica dodawana jest również do farb, dzięki czemu są one odporne na działanie wilgoci, wysokiej temperatury oraz chemikaliów. 

Zalety stosowania żywicy

Żywica epoksydowa to masa syntetyczna składająca się z jednego lub dwóch składników. Najczęściej są to polifenole oraz specjalne utwardzacze. Dodatkowo dodaje się do nich kolorowe barwniki, rozcieńczalniki oraz napełniacze, takie jak sproszkowana miedź, kreda lub piasek. Żywice epoksydowe są odporne na ścieranie, zarysowanie oraz uszkodzenia. Cechuje je także wytrzymałość na ściskanie, zgniatanie oraz rozciąganie. Trzeba jednak pamiętać, że wystawione na bezpośrednie promieniowanie UV mogą żółknąć. Po ich utwardzeniu tworzą powłokę, którą można stosować nie tylko we wnętrzach domu czy mieszkania, ale także w bardziej wymagających miejscach, takich jak piwnice, garaże, a nawet hale przemysłowe. Posadzki utworzone z żywic są idealnie gładkie, a dzięki temu, że nie posiadają fug są bardzo łatwe w czyszczeniu. Dużą popularnością cieszą się także meble oraz dekoracje wykonane z drewna pokrytego właśnie żywicami. Wykonany z nich stół do jadalni lub blat do kuchni prezentuje się doskonale, ponieważ żywice podkreślają słoje drewna, a jednocześnie zabezpieczają ich powierzchnie. Jedną z firm zajmujących się wykonywaniem produktów z żywicy można znaleźć pod adresem https://revosystem.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pełna diagnostyka psychologiczna online – postaw na swoje zdrowie
Pełna diagnostyka psychologiczna online – postaw na swoje zdrowie
Problemy natury psychologicznej mogą dotknąć każdego z nas. Jeśli dostrzeżemy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, dobrze byłoby skorzystać z pomocy […]
Polecamy