Poliwęglan – do czego służy?

Budowlanka
info-market
Poliwęglan – do czego służy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poliwęglan jest twardym, bezbarwnym, trwałym i optycznie przejrzystym termoplastem. Stosowany jest do produktów wymagających wysokiej przejrzystości, dobrej przepuszczalności światła i dużej wytrzymałości mechanicznej.

Poliwęglan należy do rodziny polimerów znanych jako termoutwardzalne tworzywa sztuczne, ponieważ stają się one trwale usieciowane po podgrzaniu podczas formowania lub formowania. Materiały te nie są podatne na późniejsze przetwarzanie, takie jak spawanie lub łączenie za pomocą klejów, które uległyby termicznej degradacji.

Zastosowanie poliwęglanu

Poliwęglan ma wiele zastosowań w przemyśle, ale jednym z jego najczęstszych zastosowań jest alternatywa dla szkła w budownictwie. Materiał ten może być używany do zastąpienia standardowych okien szklanych w projektach budowlanych, gdzie potrzebna jest wysoka wytrzymałość na uderzenia. Znajdziesz go na stronie https://etl-group.pl/9-poliweglan.
Innym powszechnym zastosowaniem poliwęglanu jest produkcja kasków dla sportowców uprawiających sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, hokej i lacrosse. Materiał ten zapewnia ochronę przed uderzeniami latających odłamków lub innych graczy podczas gier lub sesji treningowych.

Poliwęglan jest szeroko stosowany w przemyśle motoryzacyjnym do produkcji soczewek reflektorów i szyb samochodowych. Poza tymi zastosowaniami, poliwęglan można znaleźć we wszystkim, od okularów przeciwsłonecznych do ekranów smartfonów, do kamizelek kuloodpornych i tarcz antyradarowych używanych przez organy ścigania na całym świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć komfortowe i bezpieczne wnętrze domu z myślą o małym dziecku?
Jak stworzyć komfortowe i bezpieczne wnętrze domu z myślą o małym dziecku?
Rodzina z małym dzieckiem stoi przed wieloma wyzwaniami, które trudno przewidzieć. Jednym z nich jest zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków […]
Polecamy